Агентство S&P підвищило кредитні рейтинги України в іноземній валюті

S&P

Здатність України обслуговувати борг залежить від низки фінансових та економічних факторів, зазначають у S&P.

Агентство S&P підвищило довгострокові та короткострокові кредитні рейтинги України в іноземній валюті, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

Експерти Standard & Poors підвищили довгострокові та короткострокові суверенні кредитні рейтинги України в іноземній валюті із SD/SD (вибірковий дефолт) до CCC+/C. Крім того, після завершення реструктуризації єврооблігацій України агентство підвищило рейтинги випуску реструктурованих облігацій з D до CCC+.

Суверенні кредитні рейтинги в нацвалюті були підтверджені на рівні CCC+/C, а рейтинг за національною шкалою – підвищений з uaBB – до uaBB. Прогноз довгострокових рейтингів заявлений експертами агентства як «стабільний».

Головний Telegram-канал банкірів

Як зазначають у Standard & Poors, стабільний прогноз врівноважує думку аналітиків агентства щодо скорочення вимог відносно обслуговування держборгу України та їх очікування стабільної міжнародної фінансової підтримки з ризиками, пов’язаними з війною.

За словами експертів, у період з 2022 по 2024 рік реструктуризація погашення боргу України в іноземній валюті скоротилася майже на 40% – до $10 млрд із $16 млрд. На сьогоднішній день виплати стосуються співпраці з МВФ та СБ, а також погашення за валютними ОВДП.

«В результаті короткострокові ризики для позиції ліквідності уряду і, у ширшому розумінні, його здатність погашати комерційний борг, зокрема в іноземній валюті, здаються керованими», – зазначають у Standard & Poors.

При цьому, додають в агентстві, здатність України обслуговувати борг залишається вразливою та залежить від фінансових та економічних факторів, у тому числі й непідконтрольних уряду.

Так, зазначають у S&P, агентство може підвищити рейтинги, якщо ситуація з безпекою в Україні та середньострокові економічні перспективи країни значно покращаться.

калькулятор

Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни

Нагадаємо, Banker.ua повідомляв про те, що раніше провідні рейтингові агенції Fitch і Standard&Poor’s знизили рейтинги України до обмеженого та вибіркового дефолту.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)