Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Активи небанківських фінустанов зросли на 11,9%
Станом на 1 жовтня 2023 року 13 страховиків порушували хоча б один із нормативів.
Активи надавачів небанківських фінансових послуг у третьому кварталі збільшились на 11,9% у річному вимірі. Активи зростали в усіх сегментах цього ринку, попри скорочення кількості небанківських фінустанов (на 53 установи за квартал), передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Нацбанку.
Упродовж третього кварталу ризикові страховики збільшили активи порівняно з попереднім кварталом на 3%, страховики життя – на 4%. У ризикових страховиків найшвидше зростали обсяги державних цінних паперів, у страховиків життя – банківські депозити.
Обидва сегменти страхового ринку відчутно наростили валові страхові премії: ризикові страховики – на 14% порівняно з попереднім кварталом та на 18% – порівняно з третім кварталом 2022 року; страховики життя – на 16% за квартал (вперше з початку року) та на 7% у річному вимірі.
Ризикові страховики за січень-вересень були операційно прибутковими та отримали 1,8 млрд грн прибутку, досягнувши рентабельності капіталу 9%.
Обсяги наданих позик за квартал скоротилися на 10%, кредитний портфель – на 0,3%. Насамперед зменшились обсяги бізнес-кредитів приватним селянським господарствам (на 38%), водночас заборгованість за споживчими кредитами майже не змінилася.
Вища операційна ефективність дала змогу збільшити прибуток сектору до 19,6 млн грн за січень-вересень 2023 року і наростити власний капітал.
Обсяг активів сегмента фінансових компаній і ломбардів збільшився на 5,8% внаслідок зростання обсягів послуг за усіма основними видами, крім факторингу.
Обсяги фінансового лізингу зростають п’ятий квартал поспіль. Нові лізингові угоди укладалися на придбання легковиків, с/г техніки й вантажівок.
Поступове відновлення обсягів послуг дало змогу за підсумками січня- вересня 2023 року отримати 7,4 млрд грн прибутку: понад половину отримано державною установою “Укрфінжитло” – оператором програми “єОселя”.
Читайте також: Нерухоме чи все ж динамічне: тенденції і проблеми ринку очима забудовників.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк застосував заходи впливу до фінустанов.
Коментарі (0)