Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
«Анатомія гривні»: українців навчать швидко розпізнавати підроблені банкноти
Минулого року на 1 млн справжніх банкнот гривні припадало близько 5,5 підробок, зазначають в НБУ.
Нацбанк оголосив про запуск Всеукраїнської інформаційної кампанії з безпеки готівкових розрахунків, мета якої – навчити українців швидко визначати справжність банкнот і нагадати, які купюри та монети сьогодні знаходяться в обігу, а які вже не приймаються до оплати, передає Banker.ua.
Як повідомляють в НБУ, інформаційна кампанія «Анатомія гривні» покликана підвищити безпеку готівкових розрахунків в Україні.
Так, завдяки ініціативі регулятора українці зможуть дізнатися, де обміняти сумнівні, зношені та пошкоджені банкноти і монети, а також купюри, які були вилучені з обігу.
За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, рівень підробки гривневих купюр залишається стабільно низьким: левова частка фальшивих банкнот, вилучених з обігу, надрукована на принтері з розрахунком на неуважність громадян та касирів.
Під час кампанії, яка триватиме з липня по вересень 2021 року, громадянам розкажуть про елементи захисту нацвалюти, що дозволяють з легкістю перевірити справжність купюри як візуально, так і на дотик.
Інформаційна кампанія «Анатомія гривні» проходить у всіх регіонах України за підтримки кіберполіції та Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіціі. Отримати актуальну інформацію про безпеку готівкових розрахунків зможуть не тільки касири і продавці, а й усі громадяни, які відвідають спеціальний вебсайт НБУ «Анатомія гривні», запущений в рамках кампанії.
Читайте також: Боротьба за здібних: як бренд роботодавця впливає на вибір кандидатів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 21 червня НБУ ввів в обіг дві нові пам’ятні монети: одну присвячено Герою України і солістові Паризької національної опери Василю СЛІПАК, а другу – 25-річчю Конституції України.
Коментарі (0)