Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Андрія Пишного призначили новим головою НБУ: чого від нього очікують експерти
Новому голові НБУ доведеться призначити своїх заступників та керівників ключових підрозділів, налагодити відносини з Мінфіном, а також забезпечити фінансову та курсову стабільність.
Верховна Рада України сьогодні, 7 жовтня, ухвалила рішення про призначення Андрія Пишного новим головою Національного банку. «За» проголосувало 290 народних депутатів, передає Banker.ua з посиланням на Телеграм-канал нардепа Ярослава Железняка.
Процедура відставки вже колишнього очільника регулятора Кирила Шевченка та призначення на його посаду екс-голови правління Ощадбанку Андрія Пишного тривала з 4 жовтня.
Зазначимо, що експерти банківського ринку оцінюють досягнення Пишного за період роботи в Ощадбанку доволі високо. Під його управлінням протягом 5 років Ощад неодноразово визнавався провідним банком України за версією українських економічних видань.
У грудні 2020 року Андрій Пишний дав велике ексклюзивне інтерв’ю журналу Banker, в якому розказав про те, як йому вдалося трансформувати державний банкінг, які проблеми доводиться вирішувати на шляху великих змін у фінсекторі та у чому він бачить стимули для банківського ринку країни.
Лімітована версія журналів з ексклюзивним підписом нового Голови НБУ буде розіграна в телеграм каналі Banker.ua
Редакція Banker.ua завжди буде рада бачити Андрія Григоровича на сторінках нашого сайту та журналу. Та будемо раді якщо отримаємо інтерв’ю через 2 роки вже в новому статусі – головного банкіра країни.
Наразі новому голові Нацбанку доведеться призначити своїх заступників та керівників ключових підрозділів, а також налагодити відносини з Міністерством фінансів України, оскільки за період роботи Кирила Шевченка вони стали доволі напруженими.
Олена Коробкова, Голова Ради НАБУ, прокоментувала призначення нового голови Нацбанку: «Наші основні очікування – забезпечення фінансової та курсової стабільності, продовження співпраці з міжнародними партнерами та всебічне сприяння зростанню економічних показників (наскільки це можливо за нинішніх умов)».
Щодо того, чи буде переглянута монетарна політика НБУ та політика валютної сфери, експерти поки що дотримуються різних думок. Дехто вважає, що новий голова може бути більш консервативним з погляду репрайсингу курсу, тобто ослаблення його до більш реального через політичні ризики для себе.
Читайте також:
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Кирило Шевченко звернувся до президента Володимира Зеленського із проханням прийняти його відставку з посади голови Національного банку України.
Коментарі (0)