Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Антикризові рішення регулятора: у НБУ назвали 3 ключові принципи
У НБУ розповіли, на яких засадах сьогодні ґрунтуються їхні антикризові рішення.
За три тижні після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну банківська система країни продовжує функціонувати та залишається ліквідною. НБУ створює умови для належної роботи фінустанов у надскладних умовах. Про це у публікації для ЕП наголосила директор Департаменту фінансової стабільності Нацбанку Первин Дадашова, повідомляє Banker.ua.
За словами директора Департаменту фінансової стабільності НБУ, стійкість, ефективність та прозорість банківської системи України дозволяє країні утримувати міцні позиції на «фінансовому фронті».
Так, зазначає Першин Дадашова, з початку озброєної агресії регулятор створює умови для належної роботи українських фінустанов у надскладних умовах.
За її словами, антикризові рішення регулятора ґрунтуються на трьох ключових засадах.
По-перше, йдеться про захист інтересів банківських клієнтів та вкладників.
По-друге – про підтримку діяльності фінустанов та їхньої ліквідності.
По-третє, про чесне відображення інформації про реальне фінансове становище банків.
Базуючись на цих принципах, зазначає Дадашова, регулятор визначив заходи щодо підтримки роботи банківської системи країни.
«Майже через три тижні після початку повномасштабної війни банківська система продовжує працювати, і це перше вагоме досягнення», – зазначають у НБУ, додаючи, що за поточних умов дії банків були ефективними та злагодженими: фінустанови зробили все, щоб продовжити свою діяльність.
Йдеться, зокрема, і про значне зниження комісій під час надання банківських послуг, зазначає експерт.
Читайте також: Страхування кредитних ризиків – сучасна потреба українського бізнесу, що розвивається
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку економіста Олександра Охірменка, українцям слід здавати валюту, звертаючись до банків та пунктів обміну, а не ризикувати, користуючись послугами нелегалів.
Коментарі (0)