Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Суд визнав недійсним bail-in акцій «ПриватБанку»
Рішення Господарського суду міста Києва прийняте всупереч нормам закону №590-ІХ, зазначають у «ПриватБанку».
Господарський суд Києва ухвалив рішення про визнання недійсним bail-in акцій «ПриватБанку», передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.
За даними прес-служби банку, 1 листопада Господарський суд міста Києва задовольнив позов компанії «Реватіс», бенефіціаром якої, згідно з держреєстром юросіб, є Ігор Коломойський, до «ПриватБанку», Мінфіну, НБУ, Кабміну та ФГВФО.
Так, зазначається у повідомленні, суддя Вікторія Джарта визнала недійсними договори купівлі-продажу акцій «Привату» (процедура bail-in).
У прес-службі держбанку повідомляють, що це рішення Господарського суду міста Києва прийняте всупереч нормам закону №590-ІХ, в силу якого суд зобов’язаний був закрити провадження у справі.
«Також зазначеним законом прямо визначено заборону визнання недійсними договорів, укладених у процедурі виведення банку з ринку», – зазначає прес-служба фінустанови.
Варто зауважити, що процедура bail-in, яку було здійснено під час націоналізації «ПриватБанку», дозволила списати борги фінустанови перед кредиторами на 29,4 млрд грн.
При цьому «антиколомойський» закон передбачає право екс-акціонерів банку на компенсацію збитків, але унеможливлює визнання недійсними договорів, укладених у процесі виведення банку з ринку.
Рішення про націоналізацію «ПриватБанку» було ухвалене наприкінці 2016 року.
Читайте також: «Прокачати» себе і вміти чекати: правила та поради з інвестицій від Дмитра Карпіловського
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника Міністра фінансів Юрія Драганчука, ключова мета Мінфіну – скорочення частки держави у банківській системі країни до 2025 року до рівня нижче 25%.
Коментарі (0)