Банк Англії наважився на найбільше за останні 27 років підвищення облікової ставки

ЦБ Англии

За підвищення ставки одразу на 50 б.п. проголосували 8 із 9 членів Комітету з монетарної політики.

Центробанк Англії підвищив процентні ставки до найвищого з кінця 2008 року рівня, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали ЕП.

Британський Центробанк підняв облікову ставку до 1,75, здійснивши найбільший стрибок – одразу на 50 базисних пунктів – з 1995 року.

За таке радикальне підвищення ставки проголосували 8 із 9 членів Комітету з монетарної політики.

Крім того, англійський регулятор заявив про готовність діяти рішуче у відповідь на ознаки сталого інфляційного тиску.

Згідно з прогнозом Центробанку, у червні зростання цін у країні випередить травневий прогноз: у IV кварталі інфляція зросте з червневих 9,4% до більш ніж 13% і закріпиться на дуже високому рівні протягом більшої частини наступного року.

До цільового значення на рівні 2%, як очікується, показник опуститься лише за два роки.

Зростання інфляції у Великій Британії спостерігається на тлі падіння реальних доходів домогосподарств внаслідок підвищення роздрібних цін на енергоносії. Крім того, у країні сповільнюється економічне зростання.

«Зростання цін на газ призвело до чергового значного погіршення перспектив діяльності у Сполученому Королівстві та решті Європи», – наголошується в повідомленні.

Головний Telegram-канал банкірів

Згідно з останніми прогнозами, Великобританія увійде у рецесію з IV кварталу цього року. Реальний дохід домогосподарств після оподаткування за підсумками поточного та наступного року різко знизиться, а споживання країни, як прогнозує Центробанк, скоротиться.

подсчеты

Читайте також: Чому важливо підтримувати українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що під час липневого засідання за збереження облікової ставки на рівні 25% проголосували всі члени Комітету з монетарної політики НБУ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)