Банк «Капітал» виведено з ринку законно – рішення Верховного Суду

court

Постанова Верховного Суду не підлягає оскарженню.

Верховний Суд підтвердив законність рішень регулятора щодо ПАТ «АКБ «Капітал», відмовивши Руслану Щербаню та компанії «Промгаз України» у відкритті касаційного провадження у справі про банкрутство та подальшу ліквідацію фінустанови, повідомляє Banker.ua.

Рішення Нацбанку України про віднесення АКБ «Капітал» до групи неплатоспроможних та його ліквідацію визнано правомірним. Про це повідомляє прес-служба регулятора з посиланням на рішення Верховного Суду від 19 січня.

Так, зазначається у публікації, Верховний Суд підтвердив, що неплатоспроможний АКБ «Капітал» було виведено з ринку на законних підставах. Касаційний суд відмовив акціонерам збанкрутілої фінустанови у відкритті провадження у справі про банкрутство та подальшу ліквідацію банку.

Таким чином, підтверджено законність рішень судів попередніх інстанцій, що свідчать про правомірність рішень, прийнятих НБУ щодо визнання банку «Капітал» неплатоспроможним та його подальшої ліквідації.

Постанова Верховного Суду, зазначають у Нацбанку, є остаточною і не підлягає оскарженню.

Головний Telegram-канал банкірів

Позивачами у цій справі виступали ТОВ «Промгаз України» та Руслан Щербань: у розпорядженні «Промгазу» – 15% акцій неплатоспроможної фінустанови, тоді як Руслан Щербань володіє 34% паперів АКБ «Капітал».

У НБУ вже привітали рішення, винесене Верховним Судом, назвавши його законним та обґрунтованим.

Додамо також, що банк «Капітал» було віднесено регулятором до категорії неплатоспроможних у липні 2015 року. Мажоритарні акціонери фінустанови вирішили висловити свою незгоду з цим рішенням НБУ і у грудні 2017-го звернулися до суду з позовом до ФГВФО та Нацбанку.

У 2018-му позов, поданий компанією «Промгаз України» та Русланом Щербанем, був задоволений частково, у відповідь на що НБУ подав спочатку апеляцію, а після – касаційну скаргу, які не були задоволені.

Заяву про перегляд рішення за нововиявленими обставинами в Окружний адміністративний суд столиці Нацбанк подав уже навесні 2021-го, після чого рішення попередніх інстанцій було скасовано, а правомірність рішень регулятора підтверджено.

gavel

Читайте також: Нові власники: хто і як купував банки в Україні та світі

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що вкладники фінансових установ, визнаних банкрутами, продовжують отримувати гарантовані виплати: минулого місяця на їхню адресу було перераховано кошти в обсязі 9,6 млн гривень. На початок лютого загальна сума відшкодувань склала 95 675,7 млн грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)