Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Один з українських банків випустить власний аналог Google Pay – НБУ
Створенням українського гаманця займається технологічний партнер одного з учасників системи ПРОСТІР.
Одна із банківських установ завершує тестування власної системи мобільних платежів. На появу аналога Google Pay/Apple Pay для платформи Android очікують вже на початку 2022 року. Про це заявив Андрій Поддєрєгін з Національного банку, повідомляє Banker.ua з посиланням на Український капітал.
У НБУ кажуть, що один із банків України готує випуск аналога Google Pay. Тестування власної системи мобільних платежів на Android, за словами Андрія Поддерегіна, вже на заключному етапі і її поява очікується вже на початку 2022 року.
Створенням «українського гаманця», зазначають у НБУ, займається один із учасників системи «ПРОСТІР», під чиєю торговою маркою і буде здійснено випуск.
«Але називати його ми поки що не можемо», – зазначили у Нацбанку.
У НБУ також заявляють, що при реалізації цього рішення українські фахівці зіштовхнулися із низкою технологічних складнощів. Так, пояснює Андрій Поддєрегін, особливістю Google Pay/Apple Pay є те, що вони реалізовані безпосередньо власниками ОС, і та ж Apple блокує стороннім розробникам доступ до NFC-контролера в смартфонах свого виробництва.
У деяких країнах учасники ринку подають до суду на Apple, щоб отримати можливість для конкуренції, але жодного рішення щодо зобов’язання відкрити доступ до NFC-контролера в ОС на сьогоднішній день ще не було винесено, додають у НБУ.
Варто зазначити, що список учасників системи «ПРОСТІР» на сьогоднішній день включає 37 банків та «Укрпошту».
За словами керівника департаменту платіжних систем Нацбанку, власники карток «ПРОСТІР» сьогодні не почуваються обмеженими у використанні коштів: для здійснення операцій їм доступно 89% банкоматів, 95% електронної комерції та 98% торгово-сервісної інфраструктури.
Крім того, картки «ПРОСТІР» дозволяють здійснювати p2p-переклади, які сьогодні є такими популярними в Україні, додає Андрій Поддєрєгін. Такі операції доступні власникам карток НПС на сайтах банків-еквайрів та PSP-провайдерів (плюс у мобільних додатках), а також на «Укрпошті».
Крім того, НБУ розширив мережу прийому готівки для поповнення карток «ПРОСТІР» до більш ніж 10 000 точок і продовжує роботу над підвищенням безпеки розрахунків в інтернеті.
Читайте також: Як зростали обсяги гривневих кредитів у 2021 році
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, у разі впровадження е-гривня буде новою – третьою формою грошей, яка «становить компанію» готівковим та безготівковим коштом.
Коментарі (0)