Банки активізували кредитування бізнесу та населення

Про це йдеться у грудневому Звіті про фінансову стабільність

Банки продовжують безперебійно працювати, нарощують кредитування бізнесу та населення і готові й надалі підтримувати відновлення економіки, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

Банки посилили кредитування бізнесу та населення, зазначаючи значне зростання ВВП і спад інфляції. Зниження облікової ставки сприяло збереженню привабливості гривневих заощаджень. Перехід до керованої гнучкості обмінного курсу відбувся успішно без негативного впливу на валютний ринок чи фінансовий сектор. Однак війна продовжує бути системним ризиком.

Ризики для макростабільності включають непостійність фінансових надходжень та недостатність міжнародної допомоги, але існує висока ймовірність отримання підтримки від партнерів. Прогнозується економічне зростання, однозначна інфляція, контрольованість валютного ринку та привабливість гривневих активів у 2024 році.

Банки зберегли стабільну ліквідність, з кредитами бізнесу, що зростають шість місяців поспіль, завдяки покращенню фінансового стану компаній та активізації бізнесу. Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” підживлює гривневе корпоративне кредитування. Іпотечне кредитування зосереджене в держбанках за програмою “єОселя”.

Втрати від кредитних ризиків знизилися, з обліковою ставкою НБУ, що змінила дохідність банківських активів. Прибутковість банків залишається високою, хоча підвищення податкової ставки до 25% з 2024 року може знизити рентабельність. Стійкість банківського сектору підтверджена, з необхідністю банкам покривати кредитні збитки поточними прибутками.

Нові закони про страхування, кредитні спілки, фінансові послуги та компанії запрацюють з січня, зміцнюючи страховий ринок та ринок платежів.

Читайте також: Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (11 – 15 грудня)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ випустив серію колекційних монет незвичайної форми.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)