Найбільші банки України будуть надавати пільгове кредитування відновлення енергоінфраструктури

Сума кредиту залежно від сегмента може становити від 500 тисяч євро до 25 млн євро.

Під час банківського форуму “Економічної правди” 17 найбільших банків України підписали меморандум про пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури, передає Banker.ua з посиланням на “Економічну правду”.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що згідно із текстом меморандуму, банки-підписанти зобовʼязуються докладати зусилля з організації доступного кредитування для підприємців, які реалізовують проєкти, спрямовані на підвищення рівня енергонезалежності країни.

До підписання спільного меморандуму долучилось 17 найбільших банків України, чисті активи яких станом на 1 травня 2024 року становили понад 83% від загальних активів усіє банківської системи України. Зокрема, підписантами стали: Райффайзен Банк, А-Банк, УКРСИББАНК, ОТП Банк, МТБ банк, Банк Кредит Дніпро, Кредобанк, ПУМБ, СЕНС Банк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Креді Агріколь Банк, Піреус Банк МКБ, Правекс-Банк, ПриватБанк, Глобус Банк.

Подання заявок з пільгового кредитування в напрямку енергетики може здійснюватися в будь-якому відділенні банків-підписантів або за допомогою інших каналів, така заявка буде розглядатись у пріоритетному порядку.

Власний внесок клієнта повинен становити від 10% до 50% залежно від розміру проєкту. Валютою кредитування для малого та мікробізнесу буде гривня, для середніх та корпоративних клієнтів – в разі наявності експорту і достатності валютних надходжень для покриття виплат за тілом кредиту і відсотками.

Фінансувати будуть зокрема проєкти з будівництва сонячних, вітрових, біогазових станцій, біомаси, газотурбінних та газопоршневих електростанцій, промислові акумуляторні батареї, високоманеврені, накопичувані, когенерації тощо. Для ФОПів та малого бізнесу – енерго двері або вікна, сонячні панелі тощо.

Термін кредиту становитиме до 5-7 років. Територіально пільгове кредитування здійснюватиметься на всій території України, окрім тих, на яких ведуться або велися бойові дії та окупованих РФ територій. Вартість залежатиме від облікової ставки НБУ.

Читайте також: Часто обмінюю валюту, але хочу більше безпеки та сервісу. Що можете мені запропонувати?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку 2024 року вклади фізосіб зросли на 31,3 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)