Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Українські банки готові до формування буферів капіталу до 2024 року – НБУ
Протягом наступного року банки мають сформувати буфер системної важливості та 50% розміру буфера консервації капіталу, нагадують у НБУ.
НБУ оцінив поточний стан фінансового сектору як відмінний, відзначив його стійкість та прибутковість, пише Banker.ua з посиланням на дані регулятора.
Згідно з даними, які містяться у свіжому Звіті Нацбанку про фінансову стабільність, нинішній стан фінансового сектору України оцінюється регулятором як відмінний, система є стійкою та прибутковою. При цьому, зазначають у НБУ, українські банки готові до формування буферів капіталу до 2024 року.
Так, за даними, отриманими в результаті стрес-тестування найбільших українських банків, ризики капіталу фінустанов порівняно з оцінкою 2019 року суттєво знизилися (банки, які мають проблеми, вже працюють над мінімізацією ризиків у рамках програм реструктуризації).
В той же час, зазначає прес-служба регулятора, завдяки рекордній прибутковості сектору та значному запасу капіталу банки здатні виконати вимоги до капіталу, запровадження яких здійснюватиметься з початку наступного року.
Зокрема, маються на увазі вимоги до покриття капіталом половини розрахункового розміру операційного ризику, підвищення ваги ризику до 50% для ОВДП, номінованих в іноземній валюті, та до 150% – для незабезпечених споживчих кредитів.
Плюс, додають у НБУ, настав підходящий час для старту активації буферів консервації капіталу та системної важливості. Так, протягом наступного року банки повинні будуть сформувати буфер системної важливості та 50% розміру буфера консервації капіталу, тоді як до січня 2024-го обидва буфери, згідно з вимогою регулятора, мають бути сформовані у повному обсязі.
Читайте також: Трансфери року: хто обійняв нові посади, а хто залишив українські банки 2021-го
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що з січня по листопад 2021-го українські банки заробили в 1,5 рази більше, ніж протягом 11 місяців минулого року.
Коментарі (0)