У травні банки наростили кредитний портфель на 20,3 млрд гривень – НБУ

Показник ліквідності банківського сектору в порівнянні з попереднім тижнем майже не змінився і залишається на досить високому рівні – більше 215 млрд гривень, зазначають в НБУ.

У травні зростання працюючого кредитного портфеля банків прискорило скорочення частки NPL до 37,9%, передає Banker.ua з посиланням на дані, опубліковані в експертному дайджесті глави Ради НБУ Богдана Данилишина на Facebook.

Як зазначає експерт, в травні українські банки наростили працюючий кредитний портфель на 20,3 млрд гривень – переважно за рахунок збільшення корпоративного кредитного портфеля на 13,4 млрд гривень.

За словами Богдана Данилишина, зростання працюючого кредитного портфеля банків в останній місяць весни прискорило скорочення частки NPL до 37,9%: в квітні показник становив 39,6%.

У той же час, додає він, рівень проблемної заборгованості на балансі держбанків як і раніше високий і досягає 54,9% (без «ПриватБанку» – 40,6%).

Показник ліквідності банківського сектору, пише глава Ради НБУ, в порівнянні з попереднім тижнем майже не змінився і залишається на досить високому рівні – більше 215 млрд гривень.

«Різноспрямований вплив на ліквідність банківської системи упродовж минулого тижня здійснювали мобілізація коштів на рахунок Уряду та скорочення готівкової гривні у позабанківському обігу», – зазначив експерт.

Головний Telegram-канал банкірів

Глава Ради НБУ нагадує, що в рамках держпрограми «5-7-9%» фінустанови надали клієнтам МСБ за тиждень 1,4 млрд гривень, наростивши обсяг кредитування до 51,4 млрд гривень.

Так, уточнює Данилишин, на поповнення оборотних коштів підприємцям за тиждень видали 950 млн гривень, в якості рефінансу бізнес взяв 319 млн, а на інвестиційні цілі – 127 млн ​​гривень. За весь період дії програми банки видали клієнтам МСБ антикризових позик на 25,3 млрд гривень, на рефінансування існуючої заборгованості – 19,7 млрд, а в якості інвестиційних кредитів – 6,4 млрд гривень.

Портфель кредитів за держпрограмою «Доступна іпотека 7%» за тиждень зріс на 6%, а обсяг кредитування наблизився до 450 млн гривень, додає експерт.

Читайте також: Боротьба за здібних: як бренд роботодавця впливає на вибір кандидатів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними, опублікованими главою Ради НБУ Богданом Данилишиним в експертному дайджесті на Facebook, минулого місяця банки купили у населення іноземної валюти на суму $329 млн (чиста купівля), тоді як за 6 місяців 2021 року показник склав $1,25 млрд.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)