Банки продовжують нарощувати обсяги гривневих кредитів 

Річні темпи зростання обсягів чистих гривневих кредитів бізнесу становлять 12% і відповідають планам банків.

Швидше зростає портфель кредитів малим та середнім підприємствам. Водночас попит бізнесу обмежується повільним відновленням економіки, перебоями в постачанні електроенергії та все ще високими воєнними ризиками, передає Banker.ua з посиланням на звіт про фінансову стабільність від НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Кредитний портфель банків зберігає гарну якість, а боргове навантаження боржників є прийнятним. Умови кредитування надалі поліпшуються: за рік ставка за новими кредитами бізнесу знизилася на 4 в. п. до близько 16%. Кращому доступу до кредитів сприяє використання банками інструментів поділу кредитних ризиків, передусім від уряду та МФО. Водночас поступово зростає роль ринкового несубсидійованого кредитування поза програмою державної підтримки “Доступні кредити 5-7-9%”.

Банки ще повноцінно не пристосували кредитування до умов воєнної економіки, тож НБУ разом з урядом розробив Стратегію з розвитку кредитування. Вона визначає першочергові кроки для активізації кредитування в умовах війни та розвитку інфраструктури кредитного ринку в перспективі.

Населення дедалі активніше користується позиковими коштами: співвідношення кредитів та витрат на споживання наближається до історично найвищих показників. Найшвидше збільшується іпотечний портфель: за рік завдяки державній програмі “єОселя” він зріс майже вдвічі з низької бази. Умови програми змінили профіль іпотечного кредиту порівняно з довоєнними показниками: розмір власного внеску домогосподарств знизився, а строк кредиту – подовжився. Для проявлення якості нового портфеля знадобиться час. Банки, що займаються незабезпеченим кредитуванням, продовжують пошук нових клієнтів та нарощують середній чек кредиту.

Читайте також: На грані чи на грант: як міжнародні грантові програми сприяють розвитку українського бізнесу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що на аукціон виставлять пул беззаставних кредитів фізосіб банку «Форвард».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)