Банки суттєво наростили угоди та подвоїли прибуток у 2021 році – НБУ

bank

Портфель іпотечних кредитів за 12 місяців 2021 року зріс на рекордні 60%.

У 2021 році українські банки суттєво наростили активи за рахунок операцій із держпаперами та пожвавлення кредитування, повідомляє Banker.ua.

За даними НБУ, банківський сектор України нарощував активи завдяки кредитуванню, а також вкладенню в ОВДП та депозитні сертифікати НБУ аж до кінця 2021 року.

Так, у IV кварталі портфель чистих гривневих кредитів для бізнесу збільшився на 2,3%, тоді як за підсумками року зростання перевищило 40%.

Показник кредитування фізосіб у 2021 році зріс на 36,9%, а портфель іпотечних позик за 12 місяців збільшився на 60%, що стало рекордним результатом.

При цьому фінустанови продовжували позбавлятися «поганих кредитів»: їхня частка на балансах банків протягом IV кварталу скоротилася на 3,2 в. п., а за підсумками року – на 11 в. п. (до 30%).

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, у 2021-му охоче довіряли свої кошти банкам бізнес-клієнти: за квартал гривневі кошти цієї категорії вкладників у банківській системі країни зросли на 15,5%, а протягом року – на 26,4%.

Що ж до вкладів фізосіб, то тут квартальний приріст становив 8,1%, а за підсумками всього року – 15,3% (зокрема і термінових коштів – на 9,6%). При цьому частка валютних коштів минулого року скоротилася до 32,9%, що на 2,6 в. п. менше, ніж у 2020-му.

Крім того, нагадують у НБУ, минулого року фінустанови отримали рекордний прибуток на рівні 77,5 млрд. гривень. Результату було досягнуто завдяки низьким відрахуванням до резервів та швидкому приросту доходів – процентних та комісійних.

Рентабельність капіталу українських банків у 2021 році становила 35%: роком раніше показник сягав 19%.

Business team

Читайте також: Нові власники: хто і як купував банки в Україні та світі

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними KSE Institute, у 2021 році ВВП України зріс на 3,3%. Найсильніші показники серед секторів економіки були зафіксовані в аграрній галузі, найслабші – у промисловості.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)