Банки почали активніше виходити на ринок лізингу одразу з кількох причин – експерт

Банкам необхідно шукати додаткові інструменти заробітку та нові інструменти для задоволення потреб клієнтів, зазначають у банку «Кредит Дніпро».

Частка банків на ринку лізингу сьогодні невелика, але протягом наступних років ситуація зміниться. Про це під час круглого столу на FinClub заявила заступник голови правління з корпоративного бізнесу банку «Кредит Дніпро» Тетяна Поплавська, передає Banker.ua.

За словами Тетяни Поплавської, банки почали активніше виходити на ринок лізингу одразу з кількох причин.

По-перше, зазначає експерт, в умовах зниження загальної прибутковості банківських операцій звужується маржа, і фінустановам необхідно шукати додаткові інструменти заробітку та нові інструменти для задоволення потреб клієнтів. По-друге, робота в лізингу дозволяє банкам збалансувати свої портфелі в частині забезпечення.

Головний Telegram-канал банкірів

У банку «Кредит Дніпро» зазначають, що частка банків на ринку лізингу сьогодні невелика – основну частину займає небанківський сектор. Але протягом наступних років, прогнозує Тетяна Поплавська, ситуація зміниться.

У НБУ, у свою чергу, очікують, що розвитку ринку лізингу сприятиме включення такого виду фінансових послуг до пільгових умов програми «5-7-9%».

За словами Олександра Залєтова, який очолює Управління з нагляду за фінкомпаніями в Нацбанку, розширення програми «5-7-9%» на фінансовий лізинг, запроваджене минулого тижня, буде каталізатором зростання зацікавленості у фінансовому лізингу, у тому числі з боку фізосіб.

Читайте також: Знають, як інвестувати, і вміють вибирати вино: які переваги дає преміум-банкінг

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що українці почали активніше скуповувати авто у лізинг: у січні-вересні 2021-го лізингові компанії зареєстрували на 39% більше машин, ніж із I по III квартал минулого року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)