Банки схвалили 3,6 млрд грн кредитів для енергетики

Загальна ж сума заявок, поданих бізнесом з початку червня, становить близько 39,1 млрд грн.

З початку дії програм відновлення енергетичних спроможностей банки схвалили заявки на суму 3,6 млрд гривень, свідчить опитування 20 банків, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що лише минулого тижня 20 українських банків отримали заявки на отримання кредитів на енергетичні проєкти на суму 1,8 млрд грн. Йдеться як про кредити у межах державних програм підтримки, так і за власними програмами банків.

«Ми спостерігаємо попит на кредитні кошти за програмами відновлення енергетичних спроможностей як від бізнесу, так і від громадян. Загалом за усіма програмами фінансування відновлення та розбудови енергетики лише за минулий тиждень банки видали кредитів населенню на 17 мільйонів гривень, а бізнес отримав кредитів на суму 159 млн грн», – зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Пакет інструментів для громадян і бізнесу для подолання дефіциту електроенергії, який наразі пропонує держава, включає низку можливостей:

  • Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу.
  • Пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України.
  • Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на установку сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок.
  • Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9» для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з альтернативних джерел енергії та установок для зберігання енергії.
  • При цьому програми для домогосподарств, ОСББ та ЖБК стартували 20 липня.

Крім того, діють програми, які банки пропонують самостійно.

Читайте також: Ок, Соса-Cola: як стати найпопулярнішим напоєм у світі?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що бізнес дещо пом’якшив оцінки результатів своєї діяльності.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)