Українські банки три квартали поспіль нарощують бізнес-кредитування

Попит на бізнес-кредити поза межами державних програм розширився, зокрема, з огляду на зниження ставок.

Українські банки три квартали поспіль нарощують корпоративне кредитування. Водночас частка субсидійованих державною програмою “Доступні кредити 5-7-9%” позик скоротилася до третини працюючого валового портфеля, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що корпоративне кредитування пожвавлюється три квартали поспіль: чистий гривневий кредитний портфель бізнесу зріс на 2,9% за квартал та на 7,2% в річному вимірі. Річні темпи зростання обсягу гривневих позик МСП прискорилися до 15,9%.

Надалі зростає вага кредитування поза межами державних програм підтримки. Частка кредитів в межах програми “Доступні кредити 5-7-9%” в І кварталі скоротилася до третини гривневого працюючого валового портфеля.

Швидкими темпами зростає обсяг чистих роздрібних гривневих кредитів за рахунок карткового кредитування двома банками-лідерами. Іпотечне кредитування пожвавлюється завдяки програмі “єОселя”. Частка іпотеки зросла до 12,4% чистого гривневого роздрібного кредитного портфеля.

Крім цього, якість кредитного портфеля поліпшується: річний показник дефолтів у березні скоротився на 0,3 в. п. порівняно із груднем минулого року, а частка непрацюючих кредитів дещо знизилася в усіх групах банків передусім за рахунок врегулювання боргів роздрібних позичальників.

Ставки за новими депозитами бізнесу в І кварталі у відповідь на зміну ключової ставки знизилися на 0,7 в. п. до 9,5% річних. Водночас український індекс депозитних ставок населення UIRD майже не змінився. Ставки за гривневими бізнес-кредитами за І квартал знизилися на 1 в. п. до 16,7% річних, за новими кредитами фізичним особам коливалися на рівні близько 27,5% річних.

Читайте також: Огляд депозитного ринку в травні: гривня в тренді, валюта пасе задніх

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Фонд гарантування виставив на аукціон мегапул активів чотирьох банків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)