Банки масово знижують процентні ставки по депозитах

Середні ставки по депозитах в доларах і євро залишаються на колишньому рівні, окрім вкладів строком від 1 року.

Українські банки почали знижувати процентні ставки по депозитах, передає Banker.ua, посилаючись на свіжий огляд від LIGA.net.

Так, згідно з недавнім аналізом депозитних програм, ставки за гривневими депозитами на термін від 6 місяців впали до 11,38% (мінус 0,05 п.п.), а заощадження терміном від року і більше просіли до 10,9% річних (мінус 0,05 п.п.). Ставки для вкладів строком від 3 до 6 місяців впали до 11,23% річних (мінус 0,03 п.п.), а прибутковість вкладів строком до 1 місяця і від 1 до 3 місяців залишилася на колишньому рівні – 9,04 і 9,36% відповідно. Ставки для безстрокових заощаджень станом на 26 квітня становили 6,59% річних.

Доларові вклади строком від 1 року підскочили до 2,0% (плюс 0,01 п.п.). Ставки для депозитів на термін від 6 до 12 місяців залишаються на рівні 1,56%, для вкладів від 3 до 6 місяців – 1,26% річних, а депозити на термін менше 1 місяця пропонують прибутковість 2,05% річних. Ставка для вкладів на термін від 1 до 3 місяців становить 1,0% річних, а для безстрокових – 0,42% річних.

Що ж стосується середніх ставок по депозитах в євро, то підвищення (до 1,24% річних) стосується лише вкладів на термін більше 1 року (плюс 0,02 п.п.). Для безстрокових заощаджень, як і раніше, актуальною є ставка 0,30% річних, в той час як прибутковість вкладів строком від 6 місяців становить 1,11% річних. Депозити на терміни до 1 місяця, згідно з даними дослідження, пропонують 2,16% річних, на термін від 1 до 3 місяців – 0,85% річних, а на період від 3 до 6 місяців – 0,82% річних.

Автори дослідження аналізували кредитні програми таких банків, як Ощадбанк, ПриватБанк, ОТП Банк, КредітАгріколь, Укргазбанк, Укрексімбанк, Альфа Банк, Конкорд, Мегабанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Банк Восток, БТА Банк, УкрСиббанк, Південний, Універсал Банк, Піреус, Акордбанк, МТБ, ПроКредит банк, Юнекс, Перший інвестиційний банк, АП Банк, Індустріалбанк, Правекс-банк і Місто банк.

Читайте також: Головне – не динаміка кредитного портфеля, а його якість. Банк Кредит Дніпро про нові реалії

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку провідних українських експертів, в останній тиждень квітня іноземну валюту краще розглядати як засіб накопичення, а не здавати її.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)