Система BankID Нацбанку пройшла попередню оцінку на відповідність вимогам ЄС

BankID

Попередня оцінка є першим важливим кроком на шляху до приведення системи BankID НБУ у повну відповідність до вимог регламенту eIDAS.

Національний банк України здійснив попередню оцінку системи BankID НБУ на відповідність вимогам європейського регламенту eIDAS, встановленим у ЄС до схем електронної ідентифікації із середнім (substantial) рівнем довіри, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що у довгостроковій перспективі це може стати відправною точкою до визнання системи BankID схемою електронної ідентифікації, яку можна буде використовувати в ЄС, полегшуючи транскордонну мобільність і доступ громадянам України до послуг надавачів ЄС.

Оцінку виконав консорціум компаній, очолюваний АТ “QMSCERT” (Греція), за підтримки USAID у межах проєкту “Інвестиції для стійкості бізнесу”. До оцінки відповідності були долучені учасники системи BankID НБУ – банки-ідентифікатори, які взяли участь в анкетуванні, організованому за методологією QMSCERT.

За результатами оцінки, QMSCERT визначив перелік елементів, упровадження яких дасть змогу забезпечити відповідність системи BanklD НБУ вимогам eIDAS, встановленим у ЄС до схем електронної ідентифікації із середнім (substential) рівнем довіри. Серед них, зокрема:

впровадження і нормативне врегулювання в межах системи елементів, притаманних для схем електронної ідентифікації, а саме:

  • визначення послуги і засобів електронної ідентифікації;
  • впровадження правил використання та можливості управління засобами електронної ідентифікації;
  • уточнення вимог до багатофакторної автентифікації користувача;
  • впровадження планів припинення участі у схемі електронної ідентифікації для банків-учасників;
  • проведення періодичних аудитів абонентів-ідентифікаторів;
  • впровадження і регулярне проведення тестів на проникнення (Penetration test);
  • впровадження та дотримання політики життєвого циклу для криптографічних ключів, які абоненти використовують для шифрування персональних даних.

Упровадження цих елементів сприятиме посиленню надійності, безпеки та доступності системи BankID НБУ, а також її майбутній реєстрації схемою електронної ідентифікації із середнім (substantial) рівнем довіри (відповідно до Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”).

Читайте також: Монетарна політика НБУ на 2025 рік: яких змін чекати?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що на аукціон виставлять міжгалузевий мегапул активів семи банків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)