Безготівкові розрахунки в Україні зросли на 12%

Українці знімають приблизно 1 раз на місяць готівку у банкоматах, однак суми зняття знатно збільшились.

Загальні витрати за картками та кількість оплат теж зросли на 11,6% у POS-терміналах, повідомляє Banker.ua з посиланням на Український процесинговий центр (UPC).

Головний Telegram-канал банкірів

За перші пів року 2023 року кількість операцій зі зняття готівки у банкоматах зменшилася на 26,2%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2022 року. Витрати українців, під тиском інфляції, цього року зросли на 13,9%. Загальна кількість транзакцій картками клієнтів UPC збільшилася на 6,5%.

“Оплата у POS-терміналах залишається найпопулярнішим видом безготівкових платежів, при цьому середня сума чека за рік збільшилася на 15%, до 554 грн. Загальна кількість покупок збільшилася на 11,6%, але витрати держателів карток зросли на 28,6%”, – йдеться у повідомленні.

Кількість оплат в інтернеті зросла на 5,8%, суми – на 18,1%. Середня сума операцій становила 1613 грн (+11,6% за рік). Українці найчастіше оплачують у мережі комунальні послуги, послуги зв’язку, продукти, відеоігри та квитки на транспорт.

Водночас українці зменшили кількість операцій зі зняття готівки у банкоматах. Такі транзакції в середньому здійснювалися раз на місяць, а середні суми зняття зросли на 44%.

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (10-14 липня)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що клієнти ПриватБанку здійснюватимуть безкоштовний переказ три місяці.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)