Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Більшість роботодавців продовжують платити повні зарплати
За даними Американської торговельної палати, головною проблемою підприємці вважають нестабільне енерго-, водо- та теплопостачання, а також проблеми зі зв’язком.
Після завершення 9 місяців війни більшість роботодавців (88%) продовжують сплачувати заробітну плату в повному обсязі, 9% компаній урізали виплати і лише 1% – зовсім не можуть платити працівникам. Про це свідчить опитування Американської торговельної палати, яке проходило з 28 листопада до 7 грудня серед 122 керівників та топ-менеджерів компаній, передає Banker.ua.
Водночас майже третина підприємств (31%) зазначили, що їхні активи було пошкоджено. Зокрема, 71% компаній мають незначні ушкодження, а 29% – невиправні. Понад половина (66%) підприємств не зазнали жодних пошкоджень.
Щодо найбільших викликів, бізнес виділив такі:
- нестабільне енерго-, водо- та теплопостачання, проблеми зі зв’язком – 87%;
- безпека та захист співробітників – 74%;
- логістика та транспортування – 43%;
- спад діяльності партнерів – 32%;
- відсутність клієнтів/замовлень – 22%.
Найскладнішим питанням для бізнесу була й безпека працівників. Так, 59% компаній вказали, що всі співробітники перебувають у безпеці. При цьому 20% підприємств стикалися з пораненнями співробітників, а 19% – мали летальні випадки.
«Найбільшим викликом для бізнес-спільноти є нестабільне енерго-, водо- та теплопостачання, проблеми зі зв’язком. Проте 94% представників бізнесу вважають, що можливий зимовий блекаут не завадить Україні виграти війну», – зазначив президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.
Більшість компаній-членів Американської торговельної палати (70%) повністю функціонують, а 30% – частково. При цьому 98% підприємців планують продовжувати діяльність в Україні у 2023 році.
Читайте також: Українці частіше стали знімати гроші на касах в магазинах
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за словами голови фінансового комітету Данила Гетманцева, запроваджені навесні пільги, які дозволили найбільшим українським компаніям перейти на спрощену систему оподаткування зі ставкою 2% від обороту, які, ймовірно, скасують з 1 липня 2023 року.
Коментарі (0)