Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Позитивна динаміка тримається другий місяць: як бізнес оцінив роботу в травні
Більшість підприємств зберегли високі очікування щодо зростання закупівельних цін на сировину та товари постачальників, а також тарифів на власну продукцію та послуги.
Бізнес другий місяць поспіль позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності попри повномасштабну війну з росією, яка триває, передає Banker.ua з посиланням на індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який щомісяця розраховується Національним банком.
У травні поточного року ІОДА залишився вищим за нейтральний рівень (50 пунктів) і склав 50,5 проти 51,5 у квітні.
Підприємства будівництва суттєво порівняно з іншими секторами покращили оцінки та вперше за півтора року очікують на зростання своїх економічних результатів з огляду на сезонний фактор, поступове відновлення роботи більшості вітчизняних виробників будівельних матеріалів та пожвавлення попиту: секторальний індекс у травні становив 51,3 (у квітні – 44 ,9).
Торговий бізнес дещо послабив, але зберіг більш оптимістичні оцінки результатів та перспектив своєї діяльності з огляду на пожвавлення споживчого попиту та сповільнення інфляції: секторальний індекс у травні становив 52,7 порівняно з 57,6 у квітні.
У промисловості третій місяць поспіль очікують на зростання своїх економічних результатів завдяки надійному енергопостачанню та новим логістичним шляхам: секторальний індекс у травні становив 50,4 порівняно з 50,5 у квітні.
Підприємства сфери послуг єдині серед інших секторів зберегли негативні оцінки своїх економічних перспектив: секторальний індекс становив 48,9 проти 48,8 у квітні.
“Більшість підприємств, що беруть участь в опитуваннях, зберегли високі очікування щодо зростання закупівельних цін на сировину та товари постачальників, а також тарифів на власну продукцію/послуги”, – розповіли в НБУ.
Оцінки зайнятості серед бізнесу залишаються стриманими, респонденти всіх секторів не налаштовані на збільшення загальної чисельності працівників. Найменш песимістичні оцінки у підприємств сфери послуг.
Читайте також: Крізь випробування: якими стали банки за час війни. Частина 2
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Гетманцев розповів, як підприємцям уникнути штрафів з 1 липня.
Коментарі (0)