Бізнес продовжив пом’якшувати оцінки результатів своєї діяльності

У серпні 2024 року індекс очікувань ділової активності (ІОДА) становив 48.4 порівняно з 44.4 у липні.

Бізнес у серпні продовжив пом’якшувати оцінки ділової активності, передає Banker.ua з посиланням на ІОДА, який Національний банк розраховує щомісяця.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що поступова адаптація до постійних відключень електроенергії та налагодження альтернативних джерел живлення, бюджетне фінансування на відновлення інфраструктури та будівництво доріг, сталий внутрішній попит та достатня пропозиція товарів, стабільна робота морського коридору, а також сезонний фактор зберегли позитивний вплив на очікування бізнесу в усіх секторах, що беруть участь в опитуваннях Національного банку. Водночас стримуючими чинниками залишалися погіршення безпекової ситуації, збільшення обстрілів енергетичних об’єктів та їх тривале відновлення, погіршення курсових очікувань, збільшення витрат бізнесу на оплату праці та енергозабезпечення, дефіцит кваліфікованих кадрів.

Підприємства будівництва надали позитивні оцінки своїх економічних результатів. Секторальний індекс у серпні становив 50,7 порівняно з 49,6 у липні. Будівельники очікували на подальше збільшення обсягів будівництва.

Підприємства торгівлі суттєво поліпшили очікування: секторальний індекс у серпні становив 50,4 (у липні – 44,7). Торговельні компанії спрогнозували збільшення товарообігу та обсягу закупівлі товарів для продажу.

Підприємства промисловості пом’якшили стримані очікування щодо результатів своєї діяльності: секторальний індекс у серпні становив 48,6 (у липні – 45,8). На відміну від двох попередніх місяців респонденти очікували на збільшення обсягів виготовленої продукції та нових замовлень на продукцію.

Найстриманіші оцінки надали підприємства сфери послуг: секторальний індекс становив 46,5 у серпні (в липні –  42,5). Респонденти поліпшили оцінки щодо обсягу вже наданих послуг, послуг під час виконання та нових замовлень на послуги.

На тлі високих очікувань щодо темпів зростання закупівельних цін підприємства всіх секторів, що беруть участь в опитуванні, спрогнозували помірніше здорожчання цін / тарифів на власну продукцію / послуги.

Ситуація на ринку праці залишається нестійкою. Лише керівники будівельних підприємств очікували на збільшення чисельності працівників.

Читайте також: ОВДП, золото чи нерухомість: найкращі активи для збереження капіталу у воєнний час

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в Україні змінять порядок видачі ліцензії на здійснення валютних операцій.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)