Безготівкові розрахунки у випадку блекауту: як працюватимуть термінали на касах і чим їх можна замінити

Більшість РOS-терміналів в Україні працюють автономно за допомогою мобільного зв’язку. Але є ситуації, коли гроші «зависають».

У разі масштабного блекауту більшість платіжних терміналів на касах торгових точок продовжать працювати, якщо буде мобільний інтернет, передає Banker.ua з посиланням на матеріали «Forbes Україна».

«Вони працюють від SIM-картки. Якщо є хоча б мінімальний зв’язок, термінал спрацює», – кажуть в «Ашані».

Головний Telegram-канал банкірів

Після останнього обстрілу 23 листопада у мережі не фіксували масові технічні збої у роботі терміналів. Проте кількість безготівкових розрахунків знизилася, зросли обсяги зняття готівки на касах.

При цьому торгові мережі не заперечують, що є ситуації, коли безготівковий платіж «зависає», але вони поодинокі. У разі невдалої транзакції кошти з картки клієнта не зникають, вони просто не списуються, кажуть банкіри.

Експерти пояснюють, що бізнес може створити аналог платіжного терміналу у смартфоні – за допомогою спеціальних програм. Для цього можна використовувати NFC – завантажити банківську програму (наприклад, у ПриватБанку – це «Термінал», в Ощадбанку – «ОщадPAY»), зареєструватися та приймати до оплати картки будь-яких банків.

Другий варіант – використовувати QR-код звичайного POS-терміналу, який можна згенерувати через смартфон. У спеціальному додатку (це може бути також Telegram-бот ) потрібно натиснути QR для оплати та ввести номер мерчант-акаунта. Програма згенерує QR-код, який зможе просканувати покупець через смартфон та підтвердити угоду.

Загалом в Україні функціонують 340 тис. торгових платіжних терміналів. Більшість із них – це мобільні або переносні пристрої, які працюють автономно. При цьому існують і РOS-термінали, які повністю залежать від електроживлення

Читайте також: Бізнес погіршив прогнози ділової активності у листопаді – дані НБУ

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за словами голови правління Національного банку України Андрія Пишного, більшість українських системних банків не викликають занепокоєння щодо достатності капіталу. Найбільш стійкими у плані є державні банки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)