Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Масове блокування податкових накладних: бізнес-омбудсмен розповів, як вирішити проблему
Майже половина платників ПДВ наприкінці 2022 року зіткнулася із блокуванням. Експерти вказують на необхідність запобігання людському втручанню у процеси адміністрування податків.
Рада бізнес-омбудсмена провела розслідування численних випадків блокування податкових накладних. Результати свідчать, що «непередбачуване регулювання та необґрунтованість рішень фіскальних органів посилюють прірву» у відносинах держави та бізнесу, передає Banker.ua.
Бізнес-омбудсмен Роман Ващук надав державі рекомендації щодо налагодження механізму автоматизованої роботи системи ПДВ та запобігання людському втручанню у процеси адміністрування податків.
Експерти проаналізували зміни постанови Кабміну №1165, які спровокували масове блокування накладних. Виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев’янко наголосила, що розслідування підтверджує факт масштабного фіскального тиску на бізнес. Понад 40% активних платників ПДВ зазнали блокувань наприкінці 2022 року.
Бізнес-омбудсмен зазначив, що держорганам потрібно відмовитись від спроб ручного управління автоматизованими процесами.
«Предбачуваність, ризикоорієнтованість, бізнесорієнтованість, пропорційність, диджиталізація та комунікація – це принципи, які ми визначили засадничими для подальшого функціонування системи ПДВ, щоб створити сприятливі умови для доброчесного бізнесу», – зазначив Ващук.
В Українському союзі підприємців та промисловців вважають, що система моніторингу критеріїв оцінки ризиковості (СМКОР) застосовує «неадекватно жорстке» покарання та має «тяжкі податкові наслідки», які ґрунтуються на підозрах та сумнівах щодо реальності платника податків.
«Зміни в СМКОР, якими з процедури контролю фактично прибрали перелік ризикових товарних позицій, найбільше позначилися на виробниках», – заявив експерт Федерації роботодавців України Сергій Салівон.
Читайте також: Денім від Levi’s: чим Лівай Страусс заслужив всесвітнє визнання і як створив прибутковий бренд
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що жінки реєструють кожен другий малий бізнес в Україні. Так, у 2023 році 18 776 жінок зареєструвалися фізособами-підприємцями (ФОП), це 51% із загальної кількості новостворених «фопів».
Коментарі (0)