Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Боротьба з NPL: Шевченко оцінив зусилля держбанків і нагадав про трирічні плани
У червні-листопаді держбанки списали 111 млрд гривень зарезервованої заборгованості, що дозволило їм опустити частку NPL в своїх портфелях нижче 60%, зазначають в НБУ.
Українські держбанки вперше за довгий час скоротили частку NPL в своїх портфелях, і їм слід дотримуватися виконання трирічних планів щодо скорочення непрацюючих кредитів. Про це на сторінці в соцмережі Facebook написав глава Нацбанку Кирило Шевченко, передає Banker.ua.
За словами керівника НБУ, в 2017 році, на тлі повсюдного кредитування пов’язаних осіб, низьких стандартів оцінки позичальників і уразливості кредиторів 58% всіх кредитів в українських банках були непрацюючими.
«Україна за цим показником (рівень непрацюючих кредитів – прим.ред.) була на першому місці в світі», – зазначає Кирило Шевченко.
У 2020 році, коли було розпочато активну роботу з очищення банків від непотрібного тягаря, додає глава НБУ, процес зниження NPL в портфелях фінустанов «зрушив з напівмертвої точки».
«Навесні уряд прийняв рішення про інструменти реструктуризації NPL в держбанках, а наприкінці червня Рада з фінстабільності представила трирічні плани з очищення», – пише Шевченко.
Протягом III кварталу, нагадує глава Нацбанку, частка непрацюючих кредитів скоротилася на 2.9 в.п. і досягла 45,6% портфеля.
«У жовтні цей процес продовжився, і на 1 листопада частка NPL становить 43,4%», – зазначив він.
Суттєву роботу при цьому виконали держбанки, які в червні-листопаді списали 111 млрд гривень зарезервованої заборгованості, пояснює Кирило Шевченко, додаючи, що завдяки цьому державним банкам вперше за тривалий час вдалося скоротити частку непрацюючих кредитів в своїх портфелях, опустивши її нижче 60%.
Сьогодні, за його словами, NPL суттєво не тиснуть ані на прибутковість банків, ані на їхній капітал. Проте, регулятор рекомендує держбанкам й надалі активно моніторити ситуацію, дотримуючись виконання трирічних планів щодо скорочення частки NPL.
Читайте також: Співпраця з МВФ, дірки в бюджеті і п’ятиріччя BankID: про що говорять експерти в своїх соцмережах
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, в жовтні з балансу «ПриватБанку» було списано 38 млрд гривень проблемних кредитів – раніше під них було сформовано 100% резервів.
Коментарі (0)