До другого півріччя Brent подорожчає до $90 за барель – Morgan Stanley

добыча нефти

Ціни на сировину коливаються після 5%-го зростання на тлі протестів у Казахстані та проблем із постачанням у Лівії.

Ринок нафти ігнорує штам «омікрон»: попит на сировину зростає, запаси скорочуються, а ОПЕК дедалі активніше відновлює видобуток, даючи трейдерам привід для оптимізму, повідомляє Banker.ua, посилаючись на матеріали ProFinance.

Незважаючи на корекцію, що спостерігається сьогодні, ринок нафти починає 2022 рік на підйомі: ралі «чорного золота» триває, а бичачі настрої повертаються, оскільки побоювання учасників ринку щодо попиту не виправдалися.

Варто зазначити, що на ринках опціонів бичачі ставки на зростання вартості американської сировини та північноморської нафти марки Brent піднялися вище за $100 – йдеться як про 2022, так і про 2023 роки.

Водночас, «наболілі» проблеми нікуди не зникають, і загрозу для перспектив подальшого нафтового ралі сьогодні створюють такі фактори, як нові спалахи COVID-19 та «яструбині сигнали» з боку Федрезерву, здатні ще більше зміцнити долар.

Головний Telegram-канал банкірів

На думку аналітиків Morgan Stanley, до ІІІ кварталу цього року вартість Brent підніметься до $90 за барель. Прогноз банку базується на припущенні подальшого зниження рівня запасів, відновлення попиту та обмежені інвестиції.

Сьогодні ціни на нафту коливаються після зльоту на 5% на тлі масових протестів у Казахстані та перебоїв із постачанням у Лівії.

За даними торгів, увечері 10 січня (станом на 17:50) барель Brent коштує $81,38: з початку сесії сировина подешевшала в рамках корекції на 0,45%.

Вартість WTI у понеділок знизилася на 0,29%: техаська нафта торгується за $78,67.

нефтяные котировки

Читайте також: Топ подій: Яким був 2021 фінансовий рік

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно зі звітом Міненерго США, запаси сировини в Сполучених Штатах в останній тиждень грудня скоротилися на 2,1 млн барелів (-0,5%).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)