CBDC витіснить Bitcoin: у ЄЦБ розповіли про потенціал національних цифрових валют

CBDC

ЄЦБ заявив про намір завершити розробку концепції CBDC вже до осені наступного року.

Потенціал національних цифрових валют вищий, ніж ресурс першої криптовалюти. Про це йдеться у нещодавньому дослідженні Європейського Центробанку, передає Banker.ua із посиланням на Coinspot.

На думку аналітиків ЄЦБ, CBDC у перспективі «відсунуть» децентралізовані криптовалюти на другий план, оскільки мають більш високий потенціал, ніж той же Bitcoin.

У своєму недавньому дослідженні експерти Європейського Центробанку наголосили, що національні цифрові валюти вирішать багато проблем, що виникають під час здійснення міжнародних фінансових операцій.

Проте, додають у ЄЦБ, постраждати можуть комерційні банки, які виступають посередниками між відправниками та одержувачами коштів. З цієї причини модернізація платіжної інфраструктури повинна здійснюватися якомога м’якше.

Як зазначають у Європейському Центробанку, за своїм механізмом Bitcoin-транзакції складніші, ніж угоди з токенами ЦБ. Плюс перша криптовалюта має великі проблеми з продуктивністю.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що кілька тижнів тому європейський регулятор заявив про намір завершити розробку концепції CBDC вже до осені наступного року.

За словами голови Центробанку Крістін Лагард, цифровий євро орієнтований на потреби користувачів і може стати успішним лише в тому випадку, якщо він увійде до повсякденного життя європейців.

Крім того, додали в ЄЦБ, CBDC захистить його монетарний суверенітет, забезпечивши запасне рішення щодо посилення геополітичної напруженості.

знак евро

Читайте також: Чому важливо підтримувати українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку гендиректора Morgan Creek Марко Юско, Bitcoin перейде у нову фазу зростання в 2024 році: відправною точкою ралі стане халвінг.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)