Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Частка позичальників мікрокредитів до зарплати зросла до 67%
Послугами мікрофінансових організацій (МФО) користуються близько 13% дорослого населення України.
Після початку повномасштабної війни частка позичальників, які беруть кредит із метою забезпечення щоденних потреб в очікуванні наступної зарплати, збільшилася з 42% до 67%, передає Banker.ua з посиланням на результати соціологічного дослідження впливу війни на мікрокредитування в Україні на замовлення Асоціації українських банків.
Згідно з дослідженням, другим за популярністю цільовим призначенням кредиту є оплата лікування або купівлі медикаментів — 31% (+16 процентних пунктів (п.п.) до показників до 2022 року). Третє місце посіли витрати на ремонт житла та автомобіля — 19% (+7 п.п.).
Слідом за ними найпопулярнішими причинами оформлення мікропозик виявилися платежі за комунальними послугами — 17% (+8 п.п.), купівля одягу та взуття — 15% (+7 п.п.).
За даними дослідження, потреби за більшістю інших статей збільшилися або залишилися на колишньому рівні, тоді як частота оформлення мікрокредиту з метою відпустки впала відразу вдвічі — з 10% до 2022 року до 5%.
Зазначено, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року 13% респондентів уперше взяли мікрокредит, 46% стали брати їх частіше, тоді як 12%, навпаки, – рідше.
Мізерна кількість опитаних (3%) відповіла, що зовсім відмовилася від оформлення мікрокредитів, а 26% повідомили, що їх поведінка щодо частоти залучення мікропозик після повномасштабного вторгнення рф не змінилася.
Згідно з дослідженням, 34% респондентів беруть мікропозики по кілька разів за місяць, така сама частка опитаних воліє оформляти один-два мікрокредити щомісяця. Раз за три-п’ять місяців беруть мікропозики 13% опитаних, раз за пів року – 7%, а один мікрокредит за рік або рідше оформляють по 5% респондентів відповідно.
Читайте також: Маленька країна з потужною економікою. Чому данці – щаслива нація, хоча платять великі податки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Україні щомісяця потрібно близько $3 млрд зовнішнього фінансування.
Коментарі (0)