Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Чи чекати на зростання депозитів у найближчі місяці: банкіри озвучили прогнози
72% опитаних менеджерів повідомили про зростання обсягів коштів корпорацій у квітні – червні.
У ІІІ кварталі помірне зростання депозитів населення та корпорацій продовжиться, а обсяги оптового фондування знижуватимуться. Про це йдеться у щоквартальному опитуванні НБУ про банківське фондування, повідомляє Banker.ua.
Згідно з результатами нового Опитування про банківське фондування, у ІІ кварталі 2022 року обсяги депозитів у фінустановах збільшилися, а їхня вартість зросла на тлі подорожчання корпоративних та оптових залучень.
Також менеджери банків, відповідальні за управління пасивами, відзначили зниження частки зобов’язань в іноземній валюті та скорочення загальної терміновості депозитів. Понад 60% учасників опитування спрогнозували скорочення обсягу капіталу за наступні 12 місяців.
72% опитаних менеджерів повідомили про зростання обсягів коштів корпорацій у квітні – червні 2022 року: цей показник більш ніж удвічі перевищує дані, зафіксовані у І кварталі.
Щодо коштів домогосподарств, то їхні обсяги збільшилися переважно у великих банків. У частині оптового фондування, до якого належить рефінансування НБУ, у квітні-червні було зафіксовано скорочення.
У ІІІ кварталі фінустанови суттєвих змін обсягів залучень, згідно з результатами опитування, не передбачається. Менеджери, опитані НБУ, ставлять на помірне зростання депозитів населення та корпорацій. При цьому обсяги оптового фондування, як очікується, надалі знижуватиметься.
«Середня вартість зобов’язань у ІІ кварталі зросла. У найближчі три місяці банки прогнозують суттєве зростання вартості залучень від корпорацій та домогосподарств, ціна оптового фондування зростатиме помірніше», – наголошується в повідомленні.
Крім того, 81% опитаних представників банків повідомляють про скорочення терміновості залучених коштів. Також респонденти відзначають подальшу дедоларизацію залучень.
У ІІІ кварталі, як очікується, ці тенденції продовжаться.
Водночас, фінустанови прогнозують зменшення обсягу капіталу у найближчі 12 місяців та суттєве його подорожчання надалі.
Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що кредитні менеджери банків, які взяли участь в Опитуванні про умови банківського кредитування від НБУ, очікують на поступове поновлення попиту на корпоративні кредити і швидшого – на споживчі в найближчі 12 місяців.
Коментарі (0)