Чи є попит на кредити «5-7-9»: держбанки розставили всі крапки над «і»

Попит на кредити «5-7-9» високий, але ключовою вимогою для задоволення заявки є її відповідність умовам програми.

Багато українських підприємців дійсно звертаються за дешевими кредитами, але не кожен представник малого та середнього бізнесу сьогодні може виконати умови програми «5-7-9», заявляють в державних банках, передає Banker.ua з посиланням на РБК.

Варто зазначити, що в програмі «5-7-9» задіяні 17 українських банків, 4 з яких – державні. Згідно з оцінкою держбанків, представники бізнесу дійсно звертаються за «дешевими кредитами», але поки цей процес масовим назвати не можна.

Так, Приватбанк з лютого отримав від клієнтів близько 5000 згод на розгляд заявок.

За словами керівника напряму малого і середнього бізнесу Приватбанку Сергія Клюєва, попит на кредити «5-7-9» високий, але через те, що напрямок програми – інвестиційні проекти, і працює вона виключно із заставою, масовості на сьогоднішній день не спостерігається.

Із 5000 тільки 1160 клієнтів змогли надати повні пакети документів, необхідних для отримання кредиту, зазначає Клюєв.

У той же час, державний «Ощадбанк» встиг видати підприємцям 140 «дешевих» кредитів на термін від 3 до 5 років. Середня сума одного такого кредиту становить 640-670 тисяч гривень. Всього в рамках програми «Ощадбанком» видано кредитів на суму близько 87 млн гривень.

Як зазначають в держбанку, незважаючи на те, що попит на кредити високий, ключовою вимогою для задоволення заявки є її відповідність умовам програми.

Читайте також: Головне – не динаміка кредитного портфеля, а його якість. Банк Кредит Дніпро про нові реалії

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави Мінекономіки Ігоря Петрашко, представники малого та мікробізнесу в Україні зможуть скористатися перевагами програми «Нові гроші». Кредити на термін до двох років можна буде взяти під 3% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)