Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Ціни на нафту рвуться вгору третій день поспіль: дані торгів
Експерти ОПЕК+ переглянули оцінку профіциту нафти на світовому ринку у 2022 році.
На тлі дефіциту пропозиції ціни на «чорне золото» знову пішли вгору: вранці у вівторок вартість Brent перевищувала $116 за барель, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.
28 червня еталонні марки нафти подорожчали в межах 1-1,1%: за барель Brent вранці у вівторок давали $116,35, тоді як вартість WTI піднімалася до $110,7.
Нафтові котирування зростають на тлі перспектив дефіциту пропозиції: два великі виробники – Саудівська Аравія та ОАЕ – близькі до домовленостей про короткострокові обмеження потужностей, повідомляють у Commonwealth Bank. До подальшого обмеження постачання можуть також призвести політичні заворушення в Еквадорі та Лівії.
Водночас, додають експерти Haitong Futures, ринкові настрої сьогодні залишаються нестійкими на тлі геополітичних факторів та очікувань трейдерів щодо подальшої ситуації на ринку.
Вчорашнє зростання цін, зазначається у публікації, було пов’язане з перспективою впровадження кроків проти російського експорту нафти та газу під час зустрічі лідерів країн Великої сімки у Німеччині.
Варто зазначити, що експерти ОПЕК+ переглянули оцінку профіциту нафти на світовому ринку у 2022 році з 1,4 млн б/д до 1 млн б/д. Зниження показника пов’язане з включенням до нового звіту Альянсу оновлених даних за 2021-й та даних за січень-травень поточного року, вплив яких стане відчутним у 2023-му.
Згідно з новою оцінкою, у II та III кварталах 2022 року очікується додаткове вивільнення 282,7 млн барелів сировини зі стратегічних нафтових запасів, включаючи 62,7 млн барелів, які були анонсовані до вивільнення МЕА з березня 2022 року та 220 млн барелів – з квітня.
До кінця поточного року, як очікується, комерційні запаси країн ОЕСР будуть на 104 млн барелів нижчими, ніж у період з 2015 по 2019 рік і становитимуть 2,82 млрд бар.
Оцінка зростання попиту на нафту в 2021 та 2022 роках залишилася на рівні 5,7 млн б/д та 3,4 млн б/д відповідно.
Читайте також: Безкоштовний бізнес-рахунок у ЄС: чим корисний українцям новий сервіс від ELPASO
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що опитані Reuters експерти очікують на ще одне підвищення ставки ФРС США на 75 б.п. у липні та підвищення на 50 б.п. у вересні.
Коментарі (0)