Ціни на нафту різко змінилися після публікації звіту API: дані торгів

До 2050 року світове споживання нафти впаде до 40 млн б/д, прогнозує Патрік Пуяне з Total SA.

Ціни на еталонні марки нафти продовжують зростати на тлі публікації статистики API про стрімке зниження запасів сировини в США, передає Banker.ua.

Так, згідно з даними торгів, листопадові ф’ючерси на Brent сьогодні подорожчали до $45,98 за барель (+0,88%), в той час як вартість жовтневих ф’ючерсів на WTI вранці в середу досягла $43,16 (+0,94%).

За даними API, запаси сировини в США з 24 по 28 серпня скоротилися на 6,4 млн барелів. Тепер учасники ринку з нетерпінням очікують на вечірню публікацію офіційних даних Міненергетики.

Експерти рейтингового агентства Bloomberg представили звіт, згідно з яким ОПЕК минулого місяця підвищила видобуток нафти до 23,94 б/д (+550 тисяч б/д), хоча, згідно з попередньо досягнутими домовленостями, збільшення могло скласти 1,2 млн б/д.

При цьому одна лише Саудівська Аравія, за даними Bloomberg, наростила виробництво до 8,86 млн б/д (+410 тисяч б/д). Для цього учасника ліміт видобутку становить 8,99 млн б/д.

Згідно з прогнозом, озвученим главою Total SA Патріком Пуяне, видобуток нафти досягне свого піку в період з 2030 по 2040 рік, коли генерування альтернативної енергії перевищить виробництво вуглеводневої. До 2050 року, додає він, світове споживання «чорного золота» впаде до 40 млн б/д.

У той же час, Фатіх Бірол з МЕА зазначає, що 2020 рік може стати поворотним для світової енергетики, оскільки вартість АІЕ падає, а енергетичні компанії корегують свої стратегії на тлі зміни клімату, допускаючи можливість «великої відмови від вугілля».

Читайте також: “Україна втратила $15 млрд у коронакризі», – Віктор Скаршевський

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Луї Кроуза з BetaShares, зміни в політиці ФРС, що спровокували падіння американської валюти, позитивно позначаються на вартості сировини. Слабкий долар підвищує доступність сировинних товарів, в тому числі й нафти, для інвесторів, які володіють іншою валютою.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)