Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Українські банкіри розповіли про долю депозитного ринку: прогноз на 2021 рік
Клієнти українських банків надають перевагу вкладам до запитання з можливістю вільного поповнення та зняття коштів, зазначають в «Райффайзен Банку Аваль».
У 2021 році на ринку депозитів переважатимуть ті ж тенденції, що домінували в 2020-му. Про це в ексклюзивному коментарі виданню Banker.ua розповів керівник з питань заощаджень і транзакційних послуг «Райффайзен Банку Аваль» Сергій Анніков.
За словами співрозмовника видання, у 2020 році на ринку депозитів в Україні переважали такі тенденції, як зниження процентних ставок (як у гривні, так і у валюті), прискорення зростання депозитів з II кварталу і зростання частки вкладів до запитання.
«Клієнти, в першу чергу, надають перевагу вкладам до запитання з можливістю вільного поповнення та зняття коштів. Якщо йдеться про строкові депозити, то найбільшою популярністю користуються депозити в гривні терміном від 6 місяців до 1 року. У 2021 році, швидше за все, переважатимуть тенденції, які були характерні в 2020 році», – прогнозує експерт.
У свою чергу, директор департаменту ризик-менеджменту «Аккордбанку» Микола Войтків зазначив, що, на тлі посилення інфляційних процесів і підвищення ризиків девальвації гривні на 5-7%, в 2021 році зниження депозитних ставок не передбачається.
«У найближчі місяці тренд на зменшення валютних портфелів пасивів зберігатиметься. В середньому щомісячний приріст строкових депозитів фізичних осіб в гривні, в банківському секторі в цілому, складе близько 1 млрд гривень з перспективою росту до 2 млрд гривень у другому півріччі 2021 року», – прогнозує Войтків.
Читайте також: Де оформити овердрафт: огляд найкращих пропозицій
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку директора департаменту роздрібних клієнтів АТ «Кредобанк» Орисі Юзвишін, ситуація на ринку депозитів у 2021 році залежатиме від стану української економіки та подальшої тактики НБУ.
Коментарі (0)