У листопаді держбюджет отримав $6,4 млрд фінансування та грантів

Загалом від початку повномасштабної війни пряма бюджетна допомога сягає $105,9 млрд.

У листопаді 2024 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло близько $6,4 млрд пільгового зовнішнього фінансування, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що у листопаді надійшло:

  • $4,8 млрд – кредит від Світового банку, який став можливим завдяки гранту від Сполучених Штатів у розмірі $1,6 млрд та коштів від інших партнерів з розвитку;
  • $1,35 млрд – грант від Сполучених Штатів;
  • $235 млн – пільгове фінансування від Японії;
  • $100 млн – позика від Республіки Корея;
  • 10,8 млн євро – грант від Норвегії з Цільового фонду багатьох донорів Світового банку зі співфінансування Програми Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення для України.

Кредит у розмірі $4,8 млрд було залучено через проєкт Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Кошти спрямовуються на компенсацію основних соціальних та гуманітарних видатків.

Грант від США надійшов через PEACE in Ukraine на відшкодування пріоритетних соціальних та гуманітарних видатків держбюджету, зокрема, на забезпечення виплати заробітних плат педагогам.

Крім цього, $235 млн пільгового фінансування від Уряду Японії залучено в рамках нових системних проєктів Світового банку “Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво” (RISE) – $130 млн та “Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні” (LEARN) – $105 млн.

Також у листопаді до Державного бюджету України надійшло перше пільгове фінансування від Уряду Республіки Корея. Кошти спрямовуються на підтримку соціальних послуг.

Ще 10,8 млн євро надійшли у межах проєкту Світового банку PEACE in Ukraine на відшкодування соціальних видатків, зокрема, пенсій.

Читайте також: Фінансова грамотність для кожного: просвітницька місія COMINBANK у дії

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що частка безготівкових операцій продовжує зростати.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)