Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Банкіри розповіли, чи можуть українці розраховувати на дешеву іпотеку в 2021 році
Попит на іпотечні кредити в 2021 році залежатиме від економічної ситуації та платоспроможності населення, впевнені банкіри.
Для суттєвого зниження ставок за іпотечними кредитами необхідно значне зниження вартості залучених ресурсів. Про це в ексклюзивному коментарі виданню Banker.ua розповіла начальник управління по роботі з партнерами «ГЛОБУС Банку» Катерина Лічана.
За словами співрозмовниці видання, сьогодні тенденція щодо зниження процентних ставок зберігається, і якщо показник буде на рівні 6%, то можна буде говорити і про іпотечні кредити з прибутковістю до 10% річних.
«Крім того, на активізацію іпотечного кредитування позитивно вплине перегляд законодавчої бази щодо захисту прав кредитора, а на кредитування ринку первинного житла – облік майнових прав на етапі отримання дозвільної документації. У владі вже є чітке розуміння, що власне житло – це ще й дієвий метод утримання українців в своїй країні. Збільшення доходів громадян і загострення конкуренції також посприяли б розвитку цього сегменту», – зазначає експерт.
Ольга Коломієць, яка очолює управління розробки продуктів департаменту роздрібного бізнесу банку «Південний», також вважає, що попит на іпотечні кредити в 2021 році залежатиме від економічної ситуації та платоспроможності населення.
«Якщо забудовники будуть проводити роботи відповідно до запланованих термінів, то новобудови стануть доступними і затребуваними. Однак, якщо ринок нерухомості буде нестабільним, забудовники будуть затягувати терміни здачі житла, то пріоритет буде надаватися вторинному ринку», – каже представник банку.
Що ж стосується ставок, то, додає Ольга Коломієць, наступного року очікується зниження ставок і перехід на плаваючу ставку в прив’язці до індексу ставок за депозитами фізичних осіб.
Читайте також: Що буде з ринком депозитів в 2021 році: думка експертів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними НБУ, в жовтні 2020 року українські банки відновили дворічний «іпотечний максимум», видавши населенню 662 кредити на суму 491 млн гривень.
Коментарі (0)