Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Як навчити дитину цінувати гроші: поради банкіра
Навчіть дитину правильно планувати покупки і купувати тільки те, що дійсно потрібно, рекомендує Тетяна Дашевська.
Світ швидко змінюється, і сучасні діти повинні адекватно реагувати на зміни і вміти використовувати нові можливості. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповіла заступник голови Правління Concord bank, СМО Тетяна Дашевська.
На думку нашої співрозмовниці, починати вчити дитину фінансової грамотності можна з будь-якого віку, наприклад, коли їй виповниться 5-6 років.
«Саме в цьому віці з’являється інтерес до цієї теми і здатність аналізувати, засвоювати інформацію. При цьому дуже важливо надавати дитині інформацію в тій формі, в якій вона здатна її сприймати», – зазначає експерт.
За словами Тетяни Дашевської, діти повинні знати ціну грошам, поважати як свій, так і чужий труд.
Наприклад, якщо дитина хоче придбати щось незаплановане, можна запропонувати йому накопичити власні гроші і купити, пояснює банкір. Також її можна заохочувати за виконання домашніх обов’язків.
«Вона (дитина – прим.ред.) повинна розуміти, що капітал не може з’явитися без накопичення, а накопичувати його потрібно для того, щоб впевнено почуватися в світі, що стрімко змінюється», – констатує співрозмовниця Banker.ua.
Банкір звертає увагу і на те, наскільки важливо навчити дитину правильно планувати покупки і купувати тільки те, що дійсно потрібно.
«Ми живемо в епоху надспоживання. Це стосується і речей, і продуктів харчування. За даними ООН – третина продуктів, що виробляються, викидають на смітник. Це понад мільярд тон їжі щорічно. Але головна проблема – це екологія і марне витрачання природних ресурсів, які витрачають на виготовлення продуктів і речей. Все це потрібно пояснювати дітям, тому що це не тільки про вміння заощаджувати, але й про внутрішню людську культуру, повагу до себе, інших. Тільки через розвиток внутрішньої культури може сформуватися доросла, відповідальна, успішна особистість», – резюмувала наша співрозмовниця.
Читайте також: Україна в штормі: як врятувати економіку і мінімізувати збитки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що заступник голови Правління, член Правління АТ «Укрексімбанк» Світлана Монастирська розповіла про те, що завдання батьків – навчити дитину фінансової грамотності, щоб він, дорослішаючи, міг пристосуватися до життя в соціумі.
Коментарі (0)