До $500 млрд заблокованих активів рф можна залучити на відбудову України

Уряд сподівається що найближчим часом вдасться знайти правильне юридичне рішення на глобальному рівні, щоби забезпечити правові механізми такої конфіскації

Уряд України веде переговори з партнерами щодо юридичного обґрунтування та практичного залучення заморожених російських активів, які охоплюють від $300 до $500 млрд, на проєкти відновлення зруйнованої української інфраструктури, передає Banker з посиланням на Укрінформ.

Головний Telegram-канал банкірів

“Ми обговорюємо з нашими партнерами всі можливі юридично-правові механізми, як конфіскувати всі ці активи, і як їх спрямувати на проєкти відновлення української інфраструктури”, – розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції.

Шмигаль підкреслив, що саме агресор, а не міжнародні донори, має компенсувати всі втрати та руйнування, завдані ним Україні.

“Ми бачимо, що це єдине значне, важливе джерело для відновлення України. Сума становить потенційно від $300 млрд до $500 млрд”, – зауважив прем’єр.

Він також сказав, що це є однією з найскладніших тем для партнерів, однак завдяки послідовній роботи вже зараз є зрушення. Зокрема, за його словами, Канада стала “драйвером” конфіскацій коштів російського олігарха. На черзі – конфіскація літака “Руслан” компанії “Волга-Днепр”. Крім того, США вилучили перші понад $5 млн та передали їх Україні.

“Тобто це – відкриті двері для того, щоби ми продовжили розмову про конфіскацію російських коштів”, – сказав Шмигаль.

Глава уряду також поінформував, що під час його візиту до Вашингтона відбулися переговори на цю тему з віцепрезидентом Європейської Комісії. За його словами, ЄК сьогодні офіційно збирає дані щодо заморожених активів від усіх країн-членів Євросоюзу, щоби приймати рішення, як рухатися далі. Крім того, це питання обговорювалося окремо з міністрами фінансів країн ЄС, а також Великої Британії та інших партнерів.

“І, звісно, ми обговорюємо конфіскацію суверенних російських активів”, – додав прем’єр.

Читайте також: «Універсальні солдати» Нацбанку: як POWER BANKING і банкоматний роумінг стали пріоритетніші за конкуренцію

У цьому зв’язку він висловив сподівання, що найближчим часом вдасться знайти правильне юридичне рішення на глобальному рівні, щоби забезпечити правові механізми такої конфіскації.

“Це потрібно, оскільки система глобальної безпеки сьогодні зруйнована росією, і ми маємо, в тому числі через фінансові інструменти конфіскації, знайти нові елементи світової безпеки”, – зауважив глава уряду України.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Іспанія надала 100 млн євро гарантій для підтримки України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)