До якого курсу долара в 2021 році готується український бізнес: опитування НБУ

У Нацбанку з’ясували, на який курс долара та рівень інфляції розраховують підприємства України в поточному році.

Девальваційні очікування українських підприємців посилилися: бізнес готується до курсових коливань в межах 29-30 грн/$. Такі дані оприлюднені в свіжому звіті НБУ «Ділові очікування підприємств України» за IV квартал 2020 року, передає Banker.ua.

На думку учасників опитування, проведеного регулятором в листопаді-грудні минулого року, середній обмінний курс в Україні протягом 12 місяців сягне позначки 29,68 грн/$.

Результати дослідження свідчать про погіршення девальваційних очікувань бізнесу: в III кварталі представники підприємств, які взяли участь в аналогічному опитуванні, прогнозували курс на рівні 28,99 грн/$.

Також повідомляється, що, відповідно до очікувань 44,5% підприємств, обмінний курс в поточному році буде коливатися в діапазоні 29,01-30,00 грн/$.

Що ж стосується інфляційних очікувань бізнесу, то в IV кварталі прогнозована річна інфляція склала 7,9%, тоді як в III підприємці розраховували на 7,0%-й показник.

Так, повідомляють в НБУ, в поточному році близько половини респондентів очікують на інфляцію нижче 7,5%, в той час як, на думку кожного п’ятого представника бізнесу, який взяв участь в опитуванні, показник складе 7,5-10,0%.

Серед факторів, що впливають на рівень інфляції, 71,9% респондентів вказали ослаблення гривні (в III кварталі такої точки зору дотримувалися 69,4% опитаних), а 63,6% учасників дослідження назвали таким фактором збільшення витрат на виробництво.

Варто також зазначити, що, згідно з очікуваннями бізнесу, обсяги виробництва товарів і послуг протягом 2021 року буде скорочуватися. У III кварталі «песимістів» серед респондентів налічувалося 16,1%, а в IV-му відсоток прихильників такої точки зору зріс до 24,4%.

Читайте також: Топ-5 новорічних акцій від українських банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з результатами опитування, проведеного фахівцями Нацбанку серед українських підприємців, у вересні 2020 року індекс очікувань ділової активності (ІОДА) сягнув позначки 49,4 п., тоді як в серпні показник був зафіксований на рівні 47,9 п.


Коментарі (0)