Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У нас немає ніяких секретних документів або домовленостей про долар по 30 – Нацбанк
Фундаментальних факторів для довгострокового ослаблення гривні на сьогоднішній день немає, зазначають в НБУ.
Нацбанк не має наміру підтримувати ані девальваційний, ані ревальваційний рух курсу в Україні. Про це в інтерв’ю виданню Ліга заявив новий глава валютного блоку в НБУ Юрій Гелетій, передає Banker.ua.
За словами заступника голови Нацбанку, регулятор не збирається «заважати» гривні рухатися в той бік, в який її будуть підштовхувати ринкові сили.
«Якщо гривня буде тільки девальвувати, то про яку довіру до національної валюти можна говорити, варто тоді розраховувати на дедоларизацію і дешеві кредити?», – зауважує Юрій Гелетій, коментуючи висловлювання про те, що помірна девальвація нібито є корисною для економіки України.
Також, за його словами, Нацбанк не має наміру відмовлятися від плаваючого курсоутворення.
За словами Гелетія, на тлі зміни кон’юнктури на валютному ринку підходи НБУ до роботи залишилися колишніми, а вплив політичних заяв на динаміку курсу є короткостроковим.
«Ми бачили багато прогнозів про падіння гривні ще в липні, коли здійснювалася зміна глави Нацбанку, однак цього не сталося», – зазначає співрозмовник агентства, нагадуючи, що тоді нацвалюта ослабла, але вже в серпні почала зміцнюватися.
«У нас немає ніяких секретних документів або домовленостей про долар по 30», – додає він.
За словами заступника голови Нацбанку, в довгостроковій перспективі на формування курсу гривні впливатимуть такі фундаментальні фактори, як динаміка імпорту, експорту та інвестицій, а старт продажів нового врожаю позитивно вплине на пропозицію валюти.
«Гривня може повернутися до зміцнення», – прогнозує експерт.
Читайте також: Огляд депозитних ставок в Україні у вереcні 2020 року
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, до кінця року ставки за депозитами в Україні можуть бути знижені на 100 базисних пунктів.
Коментарі (0)