Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Триває відновлення довоєнного регулювання діяльності банків
Це відбувається в межах реалізації цілей відповідно до Стратегії НБУ та зобов’язань за Меморандумом про економічну та фінансову політику.
Національний банк України продовжує відновлювати довоєнне регулювання з метою підвищення стійкості банківського сектору, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.
Зазначається, що з огляду на поточний стан банківського сектору скасовуються тимчасові особливості застосування заходів впливу до банків та відповідальних осіб банківських груп за допущені порушення лімітів відкритої валютної позиції та пруденційних нормативів, які виникли з початку повномасштабної війни та спричинені негативними наслідками військової агресії рф.
До банків, у яких станом на 03 липня 2025 року є такі порушення, передбачено незастосування заходів впливу за умови подання до Національного банку протягом трьох місяців плану заходів для підтримки або відновлення рівня капіталу та забезпечення виконання цього плану. Водночас такі банки зобов’язані продовжувати дотримуватися визначених обмежень у діяльності.
Крім того, скасовується норма, відповідно до якої банк, що порушив ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції, упродовж 10 днів позбавляється можливості брати участь в операції з Національним банком України з купівлі-продажу доларів США. Ця норма була покликана стимулювати банки дотримуватися лімітів валютної позиції за умов, коли традиційні заходи впливу до порушників ліміту застосовувалися обмежено. За відновлення в повному обсязі застосування заходів пливу за порушення лімітів валютної позиції наразі не вбачається потреби у збереженні додаткових стимулів для дотримання лімітів.
Відповідні зміни затверджені постановами правління Національного банку України, які набирають чинності з 03 липня 2025 року.
Читайте також: Мільйони чеків, та чи ефекту — на мільярди? Чи працює Національний кешбек насправді
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку року уряд залучив від продажу ОВДП на аукціонах майже 240 млрд грн.
Коментарі (0)