ЄЦБ вимагає від Raiffeisen залишити російський ринок – Reuters

Європейський центробанк наполягає на наданні плану дій із згортання бізнесу, який може включати продаж або закриття банку в росії.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) вимагає від австрійського згорнути свій високоприбутковий бізнес у росії, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Reuters.

Головний Telegram-канал банкірів

Тиск виник після того, як високопосадовець США із санкцій висловив занепокоєння з приводу бізнесу Raiffeisen у росії під час візиту до Відня в лютому, зазначив один з джерел.

ЄЦБ не вимагає від банку негайно залишити країну, але наполягає на наданні плану дій зі згортання бізнесу. Він може включати продаж або закриття банку в рф.

Ми просили банки продовжувати уважно стежити за бізнесом у росії, скоротити його або згорнути максимально можливою мірою“, – зазначив представник ЄЦБ.

Однак, за словами джерел, Raiffeisen поки не має наміру надавати такий план. А деякі австрійські урядовці вважають ці кроки необґрунтованим іноземним втручанням.

Представник Raiffeisen заявив, що банк вивчає варіанти ведення свого бізнесу в росії, “включаючи ретельно керований вихід”, зазначивши, що фінустанова вже скоротила кредитування в країні.

Австрійський кредитор нині є найважливішим західним банком у росії, пропонуючи платіжну лінію. На банк припадає приблизно чверть переказів у євро. При цьому інші банки, як італійський UniCredit, також продовжують працювати на російському ринку.

ЕЦБ

Чиновники ЄЦБ не хочуть чинити тиск на Raiffeisen з метою негайного продажу, побоюючись, що це може призвести до фінансового удару, додав один із джерел.

Між росією та рештою світу ведеться значна торгівля такими товарами як зерно, добрива, нафта, газ, нікель та інші метали, які… вимагають оплати“, – зазначив представник Мінфіну Австрії.

Читайте також: Креді Агріколь запустивши акцію «Депозит відкривай – 100 000 грн вигравай»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що австрійський Raiffeisen Bank International обмежив кількість та обсяг валютних транзакцій майже для всіх банків у росії.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)