Екстрене фінансування: Україна отримає додаткові $1,4 млрд від МВФ

МВФ

Кошти будуть спрямовані на фінансування першочергових видатків держбюджету.

Міжнародний валютний фонд схвалив надання Україні додаткового фінансування обсягом $1,4 млрд, повідомляє Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби НБУ.

Україна отримає додаткові $1,4 млрд від МВФ в рамках екстреного фінансування Rapid Financing Instrument. Це рішення було прийняте Радою виконавчих директорів Фонду 9 березня.

Як зазначають у Нацбанку, кошти, виділені Міжнародним валютним фондом, будуть спрямовані на фінансування першочергових видатків держбюджету та підтримання платіжного балансу України.

За словами голови НБУ Кирила Шевченка, екстрена підтримка міжнародними партнерами є для України надзвичайно важливою.

«Сподіваємось на якнайшвидше завершення всіх процедур, пов’язаних із надходженням коштів», – зазначив керівник Нацбанку.

Варто зазначити, що програма RFI (Rapid Financing Instrument) забезпечує швидкий доступ до фінансової допомоги країнам, які зіткнулися з необхідністю термінового збалансування платіжного балансу внаслідок військових конфліктів.

Головний Telegram-канал банкірів

Також стало відомо про намір Світового банку надати Україні додатковий пакет допомоги, обсяг якого перевищує $700 млн.

В рамках додаткового фінансування в умовах надзвичайної економічної ситуації СБ надасть Україні кредит розміром $350 млн, кредитні гарантії від Швеції та Нідерландів становитимуть $139 млн.

Плюс із метою підтримки України Світовий банк створив донорський трастовий фонд обсягом $134 млн. Учасниками фонду стали Великобританія, Данія, Латвія, Литва та Ісландія.

В рамках паралельного фінансування позику розміром $100 млн Україна отримає від Японії.

доллары

Читайте також: Страхування кредитних ризиків – сучасна потреба українського бізнесу, що розвивається

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за словами уповноваженого з управління держборгом, міжнародні інвестори готові інвестувати в Україну.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)