Бахматюк Олег Романович

img

Бахматюк Олег Романович

екс-власник Ві Ей Бі Банк (VAB Bank)
Олег Бахматюк народився 14 серпня 1974 р. в Івано-Франківську. У 1996 році закінчив Економіко-правовий інститут в м. Чернівці, отримавши диплом в галузі управління бізнесом, а також Івано-Франківський Національний технічний університет нафти і газу з дипломом в галузі інженерії, фізики та менеджменту в 2005 р.

Кар’єра

З 1996 по 2001 рр. Олег Бахматюк працював в компанії «КГД» (м.Івано-Франківськ), де пройшов шлях від рядового менеджера до комерційного директора. Компанія «КГД» довгий час була представником енергетичної компанії «Ітера» та найбільшим постачальником газу в Івано-Франківській області.

Читати далі

«Ми постачали газ і інші енергоносії на підприємства в семи областях України, і брали в рахунок оплати за бартером різні товари, починаючи від продовольства, закінчуючи арматурою, які відправляли на експорт. Думаю, це була величезна школа життя. Хто вижив в енергетичній галузі, той зможе впоратися не тільки з іншими галузями економіки, а й з суспільно-політичною діяльністю », – розповів Олег Бахматюк.

Власний бізнес Олег Бахматюк почав у 2000 році, займаючись декількома напрямками одночасно. «У нас був і ритейл (роздрібна торгівля), з якого ми потім вийшли, і нерухомість, яка також не вдалася. А потрібно займатися спеціалізовано одним напрямком. Але до цього приходиш з часом. Криза підтвердив цю тезу », – підводить підсумки бізнесмен. Тоді ж підприємець заснував компанію «Прикарпатська фінансова корпорація».

У 2002 р Олег Романович був обраний депутатом Івано-Франківської міської ради. Був членом фракції «Економічне відродження», членом комісії міської ради з питань планування фінансів, цін та бюджету.

У 2003 р бізнесмен зосередився на агробізнесі і заснував агрохолдинг «Авангард» (Avangardco IPL), який на сьогодні є найбільшим агропромисловим підприємством з виробництва яєць і яєчних продуктів на всій території Євразії. Велика частина куплених «Авангардом» об’єктів була практично заново відбудована. Перша птахофабрика, яку купив агрохолдинг, була банкрутом. «Ми з нуля довели поголів’я курей до мільйона, аби відродити обсяги виробництва на рівні навіть більш високому, ніж за радянських часів. Така ж ситуація була на першому м’ясокомбінаті в Івано-Франківській області », – розповідає Олег Бахматюк.

Протягом своєї кар’єри, Олег Бахматюк обіймав ряд керівних посад. Він був директором ТОВ «Прикарпатська Фінансова Компанія» в 2004 р Президентом ТОВ «Станіславська Торгова Компанія» – в 2005 р Також Олег Романович був власником більшості продуктових магазинів по всій Івано-Франківській області та об’єднав їх під брендом «Фаворит». Пізніше магазини були розпродані.

У 2005 р бізнесмен був призначений начальником управління експертної оцінки інвестицій та корпоративного фінансування НАК «Нафтогаз України». У 2006 році призначений заступником голови правління НАК Олексія Івченка. Звільнено з НАК в січні 2007 р

У 2005 р Бахматюк створив банк «Фінансова ініціатива». У 2006 р викупив контрольні пакети облгазів: «Івано-Франківськгаз», «Львівгаз», «Закарпатгаз», «Чернівцігаз» і «Волиньгаз», які пізніше були продані структурам Дмитра Фірташа.

З 2007 р Олег Бахматюк очолює раду директорів агрохолдингу «Авангард» (AVANGARDCO INVESTMENTS PUBLIC LIMITED). Сьогодні бізнесмен – голова ради директорів «Авангард» без виконавчих повноважень.

У планах Олега Романовича – запуск гірничо-хімічного підприємства «Поліменарал» у Львівській області. Планується, що на першому етапі підприємство буде добувати до 350 тис. Мінсирья. В даний напрямок бізнесмен, за даними ЗМІ, інвестує мінімум 500 млн.грн.

На початку 2011 р журнал «Фокус» оцінив стан Олега Бахматюка в $ 1,093 млрд., Поставивши його на 19-е місце в списку найбагатших людей України (роком раніше стан був оцінений в $ 233 млн.). Журнал «Кореспондент» в рейтингу найзаможніших українців «Золота сотня» відвів Олегу Бахматюку 8 місце і оцінив стан в $ 2,2 млрд. (Роком раніше – $ 700 млн.).

У березні 2011 р американський журнал «Forbes» оцінив стан Олега Бахматюка в $ 1 млрд. (7 місце серед українських мільярдерів і 1140 в світі).

Український «Forbes» віддав Олегу Бахматюку 11 місце в списку 100 найбагатших людей України, оцінивши його стан в розмірі $ 877 млн ​​(дані на листопад 2012 року). У 2013 р той же видання оцінило статки бізнесмена в $ 609 млн (15 місце рейтингу «100 найбагатших українських бізнесменів»)

За версією журналу «Кореспондент» в 2012 р Олег Бахматюк зайняв 8 місце в рейтингу «ТОП-100 найбагатших українців». Експерти видання оцінили його стан в розмірі $ 1,6 млрд. У рейтингу «200 найвпливовіших українців» журналу «Фокус» Олег Бахматюк зайняв 72 місце. У 2013 р «Фокус» оцінив стан Олега Бахматюка в $ 795 млн (23 місце рейтингу «200 найбагатших людей України»). За версією «Корреспондента» бізнесмен займає 37 рядок списку «ТОП-100 найвпливовіших українців» і 9 місце рейтингу найбагатших українців “Золота сотня» зі статком $ 1,4 млрд. (2013). У 2014 р «Фокус» оцінив стан Олега Бахматюка в $ 2,676 млрд (6 місце рейтингу 100 найбагатших людей України).

Активи

Головним активом Олега Бахматюка є агрохолдинг «Ukrlandfarming PLC» – найбільший сільськогосподарський виробник України. Компанія здійснює свою діяльність через п’ять дивізіонів – зернові культури, яйця і яєчні продукти, цукор, велика рогата худоба і виробництво м’яса, дистрибуція. Земельний банк в управлінні «Ukrlandfarming PLC» становить 670 тис. Гектарів.

Крім «Ukrlandfarming PLC» і банку «Фінансова ініціатива

», Бахматюк також контролює групу компаній« Avangardco IPL »- найбільший агропромисловий холдинг України, що спеціалізується на виробництві курячих яєць і яєчних продуктів. Згідно зі звітом компанії ТОВ «Фінансово-аналітична група« Про-Консалтинг »,« Avangardco IPL »виробляє 33% від загального обсягу виробництва курячих яєць в Україні і 88% від загального обсягу сухих яєчних продуктів, вироблених в Україні в 2012 р Виробничі об’єкти компанії розташовані в 14 регіонах України і АР Крим. Компанія «Avangardco IPL» представлена ​​на Лондонській фондовій біржі.

В Івано-Франківську бізнесменові раніше належала мережа магазинів «Фаворит», яка потім була передана банкам за борги. Последенего, в свою чергу, передали магазини в оренду іншому оператору – «Пакко». Бахматюк говорить, що рітейл йому більше не цікавий. «По-перше, у нас немає професійного менеджменту для цього напрямку. По-друге, ми пережили хвороба бізнесменів пострадянського простору, які прагнуть займатися всім і відразу. Я повністю вийшов з енергетичних активів і роздрібного бізнесу, залишився тільки аграрний сектор і банк «Фінансова ініціатива», – пояснює бізнесмен.

Також Олег Романович є власником «VAB Банк» і найбільшого національного дистриб’ютора насіння, мінеральних добрив, сільськогосподарської техніки та запчастин – компанії «Райз».

Родина, сім’я. Бізнесмен одружений, є три дочки і син.

Основний принцип Бахматюка – ніколи не зупинятися. «Компанія, яка зупинилася в розвитку, ринку нецікава. Молоді компанії завжди більш динамічні », – вважає він. Партнерів вибирає методом проб і помилок. Основним критерієм успішної співпраці називає виконання зобов’язань.

«Краща річ, яку можна зробити за гроші, – це побудована тобою компанія», – говорить бізнесмен.

З дитинства грав у футбол, але через професійну травми зараз воліє плавання.

У минулому році Бахматюк продав 5% акцій UkrLandFarming світовому гіганту Cargill. З таким інвестором холдингу буде простіше вийти на ємний азіатський ринок. «У Cargill є досвід роботи в цьому регіоні, а у нас – ресурси», – пояснює він.

Головною помилкою початківців бізнесменів вважає розчарування. Цілі можна досягти тільки тоді, коли є віра.

.