Аналітик назвав фактори, які можуть призвести до зростання долара у лютому

доллар

Аналітики не бачать причин для різкого зростання курсу долара наступного місяця. У Concorde Capital розповіли, що може вплинути на гривню.

У лютому 2023 року курс валют в Україні залишиться на рівні січня. Фундаментальних факторів для подорожчання долара зараз немає, передає Banker.ua з посиланням на заяву керівника аналітичного відділу Concorde Capital Олександра Паращія.

Головний Telegram-канал банкірів

Зараз на валютному ринку фіксується зміцнення гривні.

«Напевно, так і відбуватиметься подальше повільне зміцнення гривні через те, що насамперед надходитиме зовнішня допомога, і надходження валюти через зовнішню допомогу бюджету зростає. Тобто наші золотовалютні резерви стабільно поповнюються, що дещо покращує очікування щодо гривні», – вважає Паращій.

Водночас причин для зростання курсу зараз не спостерігається. При цьому існує кілька факторів, які негативно впливають на гривню. Зокрема це «зернова угода», однак у лютому не очікується на її перегляд.

Також серед факторів – ціни на енергоресурси, але вони залишаються помірними.

«Відповідно, немає якихось таких серйозних факторів. Звичайно, геополітичний фактор залишається основним ризиком. Ми розуміємо, що там будь-яка ескалація збільшуватиме невизначеність і тисне на гривню», – підсумував аналітик.

деньги_доллар_монеты

Читайте також: Війна у цифрах. Як повномасштабне вторгнення в Україну вплинуло на її фінансову систему

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що українці з початку повномасштабної війни задонатили майже $1 млрд у найбільші фонди. Йдеться про такі організації, як United24, «Повернись живим» та фонд Притули.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)