ФГВФО судиться з екс-керівництвом «Платинум Банку»: один з відповідачів – заступник голови НБУ

Серед відповідачів, які обіймали керівні посади в «Платинум Банку», Катерина Рожкова, Григорій Гуртовий, Костянтин Смольський та інші особи.

Фонд гарантування вирішив судитися з екс-керівництвом «Платинум Банку». Ціна питання – 1,48 млрд гривень, передає Banker.ua, посилаючись на матеріали Finbalance.

Минулого тижня ФГВФО звернувся до столичного госпсуду з позовом до колишніх членів правління і наглядової ради «Платинум Банку» щодо солідарного стягнення 1,48 млрд гривень. Йдеться про справу №910/6534/20.

Як зазначають у Фонді, відповідачі, які були посадовими особами «Платинум Банку», завдали фінустанові збитку в розмірі 1,48 млрд гривень, що включає суми неповернених і списаних у збиток кредитних коштів.

У ФГВФО також говорять, що збиток було нанесено посадовими особами «внаслідок неналежного виконання їхніх службових обов’язків», а також «здійснення низки свідомо збиткових активних операцій».

Неналежне виконання службових обов’язків, як зазначається в повідомленні, виразилося в прийнятті необгрунтованих рішень стосовно кредитування низки компаній, а здійснення збиткових операцій – в продовженні кінцевих термінів повернення кредитних коштів, перенесенні термінів сплати відсотків зі зменшенням % ставки за користування кредитними коштами та за грошовими зобов’язаннями позичальників на значні суми під явно неліквідне забезпечення.

Згідно з висновком ФГВФО, такі дії призвели в тому числі й до відсутності у фінустанови коштів для виконання зобов’язань перед вкладниками і кредиторами.

17 червня Госпсуд надав Фонду 5 днів на усунення недоліків позовної заяви.

Серед відповідачів – заступник голови правління НБУ Катерина Рожкова (раніше – в.о. Голови правління «Платинум Банку»), Григорій Гуртовий (колишній глава наглядової ради фінустанови), Костянтин Смольський (екс-глава правління «Платинум Банку») та інші особи.

Варто зазначити, що «Платинум Банк» було визнано неплатоспроможним в січні 2017 року, а місяцем пізніше фінустанову було відправлено на ліквідацію.

Читайте також: Не можу зняти гроші через фінмоніторинг. Тепер так буде завжди?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 8 по 12 червня Фонду гарантування вкладів фізосіб вдалося продати активи семи банків, що ліквідуються: загальна сума угод склала 49,42 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)