ФГВФО припиняє відшкодування коштів за ощадними та депозитними сертифікатами

Фонд повідомив про зміни в умовах гарантування, що наступили в результаті набуття чинності 5 серпня Законом України «Про систему гарантування вкладів фізосіб».

ФГВФО не відшкодовуватиме кошти за ощадними та депозитними сертифікатами: дане рішення зумовлене змінами в законодавстві «Про систему гарантування вкладів фізосіб», які набули чинності 5 серпня, передає Banker.ua.

Фонд повідомив про зміни в умовах гарантування, що наступили в результаті набуття чинності 5 серпня Законом України «Про систему гарантування вкладів фізосіб».

Так, зазначає прес-служба Фонду, визначення поняття «вклад» було змінене на законодавчому рівні. Відповідно до статті 2 Закону вкладом є ​​готівкові або безготівкові кошти (в національній або в іноземній валюті), які фінустанова залучила від вкладника на умовах договору банківського рахунку або депозиту, включаючи відсотки, нараховані на такі кошти.

Головний Telegram-канал банкірів

У повідомленні підкреслюється, що Фонд й надалі гарантує вклади фізосіб, в тому числі і ФОП, включаючи нараховані відсотки, але кошти за ощадними та депозитними сертифікатами в рамках оновленого законодавства не відшкодовуються.

У той же час, в ФГВФО звертають увагу на те, що за іменними ощадними (депозитними) сертифікатами, виданими до 30 червня, відшкодування коштів триває.

Плюс, згідно зі статтею 26 Закону, були змінені правила розрахунку суми відшкодування: відповідно до нового порядку, ФГВФО відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на кінець дня, що передує даті початку виведення банку з ринку.

Перерахунок валютних вкладів, за даними Фонду, здійснюється за офіційним курсом Нацбанку, встановленому на кінець дня, що передує дню початку виведення фінустанови з ринку.

Читайте також: Сергій Мамедов (Глобус Банк): «Іпотека – можливість втілити в життя мрію українців про власне житло»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 16 по 20 серпня ФГВФО виставляє на продаж права вимоги за кредитами на суму 1 770,04 млн гривень і дебіторську заборгованість перед банками загальною вартістю 662,59 млн грн. Земельні ділянки та нерухомість збанкрутілих фінустанов цього тижня будуть торгуватися за 77,65 млн гривень, а ось в результаті продажу цінних паперів Фонд має намір отримати понад 38 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)