ФГВФО виставить пул активів VAB Банку на 29,3 млрд грн з дисконтом 99%

6 лютого 2020 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) проведе повторний аукціон з продажу пулу активів VAB Банку, в який входять права вимоги за кредитами на 29,3 млрд грн (в т.ч. 16,95 млрд грн – заборгованість по тілу кредитів і 12,35 млрд грн – за відсотками). Про це повідомляє Banker.ua c посиланням на дані Фонду гарантування.

Стартова ціна на лот – 1,17 млрд грн. В ході торгів вона може знизитися до 234,4 млн грн (у такий спосіб, дисконт може скласти 99%).

16 січня Фонд гарантування вже виставляв на продаж вказаний пул активів. Тоді стартова ціна була 5,86 млрд грн. В ході торгів вона знижувалася до 1,17 млрд грн. Але врешті-решт лот так і не був проданий. Аукціон проводився на майданчику «Фьост Файненшиал Нетворк Юкрейн» (FFN).

ФГВФО заявляв, що до складу пулу входять кредитів, видані компаніям (в тому числі з агросектора), пов’язаним з одним акціонером. Як зазначалося, прострочення по позиках становить в середньому 6 років. Як констатувалося, більшість кредитів в складі пулу знаходиться в заставі НБУ. Як зазначалося, відповідні активи “до 10 разів торгувалися як окремо, так і в складі пулу в системі ProZorro.Продажі, але жоден покупець поки не виявив до них інтересу”.

Щодо застави по кредитах Фонд наводив таку інформацію:

“Більше половини її – товари (цукор-пісок, пшениця, кукурудза, ячмінь, рапс і соняшник), які були взяті в заставу в період 2005-2014 років і вже втратили свою цінність. Також в заставі по 51 кредиту – майнові права, зокрема, по 21 кредиту – це майбутні врожаї кукурудзи і озимої пшениці 2014 року, які в даний час теж нічого не варті.

Серед іншого забезпечення – нерухомість, яку вважають більш-менш «жорстким» заставою, але з часом її вартість істотно знизилася. Серед об’єктів нерухомості: санаторій-профілакторій загальною площею 5001 кв. м, агропромисловий майновий комплекс загальною площею 10 399 кв. м і цілісний майновий комплекс загальною площею 29 230 кв. м – всі ці об’єкти розташовані в Івано-Франківській області, комерційна нерухомість площею 22 893 кв. м в Черкаській області, кондитерський цех і кілька дрібніших об’єктів.

Вартість всієї заставної нерухомості «на папері» – майже 1 млрд грн сукупно, однак на сьогоднішній день ці об’єкти втратили, за експертними оцінками, більше половини вартості”.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)