Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Фінансист про співпрацю з МВФ: Нам дадуть перший транш, а далі все піде за звичним сценарієм
Для виконання програми МВФ Україні буде достатньо продемонструвати рух у правильному напрямку, впевнений експерт.
В даний момент у Заходу немає ніяких економічних важелів впливу на Україну, але завданням партнерів є – дати нам кошти для покриття боргів і підштовхнути до проведення правильної політики як мінімум до кінця року. Таку думку висловив колишній заступник голови правління Нацбанку Олександр Савченко, передає Banker.ua з посиланням на Гордон.
На думку економіста, Україна в змозі виконати всі умови МВФ, необхідні для отримання фінансової допомоги, але нова програма Фонду вимагає не стільки фактичного, скільки декларативного виконання.
Фінансист зазначає, що вимоги, зафіксовані в цьогорічній програмі, більшою мірою технічні, ніж концептуальні, тому і за обсягом фінансування вона є меншою.
За словами Олександра Савченка, для виконання програми Україні буде достатньо продемонструвати рух у правильному напрямку.
«Від нас доб’ються декларування такої політики, дадуть перший транш, а далі все піде за звичним сценарієм: ми не виконаємо умов, і фінансування припиниться», – прогнозує аналітик, додаючи, що при цьому Україна встигне отримати не тільки $1,9 млрд від МВФ, але також допомогу від Євросоюзу та Світового банку.
У той же час, зазначає фінансист, об’єднаний Захід виконає «завдання-мінімум»: Україні дадуть необхідні для покриття боргів кошти і підштовхнуть до проведення правильної політики як мінімум до кінця року.
«Якщо ні – то знайдуться важелі впливу на нас. Але в даний момент ніяких економічних важелів впливу на нас немає», – говорить Савченко.
За словами експерта, в нинішніх умовах кошти Фонду дійсно знадобляться Україні, оскільки до осені 2020 роки ситуація буде лише погіршуватися, а надходження до бюджету – скорочуватимуться.
Олександр Савченко вважає помилковою точку зору, згідно з якою після виходу з карантину статистика покращиться.
На думку аналітика, після зняття обмежень відкриється «70-75% підприємств, яким заборонили працювати». Проте, з тих, хто відкриється, до осені збанкрутують 10-15%.
Савченко прогнозує, що повернутися до березневих показників Україна зможе лише наприкінці наступного року.
«Квітневе падіння промисловості майже на 17% говорить про те, що наше падіння ВВП буде більше 15% в результаті пандемії», – додає фінансист.
Читайте також: Горить бізнес через карантин. Що тепер робити?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, в планах України – через 3-4 роки виплатити МВФ все належні борги і припинити брати нові кредити.
Коментарі (0)